Գեղասահորդ Էլաջ Բալդեն վարպետության դաս անցկացրեց գեղասահքի մարզադպրոցի սաների հետ
Գեղասահքի Կանադայի հավաքականի անդամ Էլաջ Բալդեն և Օլիմպիական խաղերի կրկնակի, աշխարհի առաջնության եռակի, Եվրոպայի առաջնության բազմակի չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոյի մենեջեր Արի Զաքարյանը վարպետության դաս անցկացրեցին Երևանի Իրինա Ռոդնինայի անվան գեղասահքի մարզադպրոցի սաների հետ:
Երևանում կայանալիք «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի շրջանակներում այս օրերին Հայաստանում է նաև Էլաջ Բալդեն, ով մեծ տպավորություններ ստացավ դեռևս մեկ ամիս մարզվող երեխաներից: «Մեծ ձեռքբերում է այն, որ սահադաշտ ունեք: Երեխաները մեկ ամիս է, ինչ սահում են և հաշվի առնելով այդ ամենը՝ ես իսկապես տպավորված եմ»,-լրագրողների հետ զրույցում փաստեց Բալդեն:
Օլիմպիական խաղերի կրկնակի, աշխարհի առաջնության եռակի, Եվրոպայի առաջնության բազմակի չեմպիոն Եվգենի Պլյուշչենկոյի «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի կազմակերպիչ Արի Զաքարյանը հույս հայտնեց որ բացի Էլաջ Բալդենից ապագայում ևս աշխարհահռչակ մարզիկներ վարպետության դասեր կանցկացնեն հայ երեխաների հետ: «Մարտի 5-ին կկայանալիք «Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագրի համար Հայաստան է ժամանել նաև Էլաջ Բալդեն: Բացի նրանից շոուին կմասնկցեն հայտնի այլ հայեր: Գեղասահքի Հայաստանի հավաքականի անդամներ Անաստասիա Գալուսյանը և Սլավիկ Հայրապետյանը ևս կմասնակցեն այդ ծրագրին»,-ասաց Զաքարյանը:
Վերջինս շեշտեց նաև, որ աշխարհի առաջնության ավարտից հետո գեղասահքի մարզադպրոց կժամանեն հայտնի այլ գեղասահորդներ:
«Սառույցի թագավորները» շոու-ծրագիրը կկայանա մարտի 5-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում:

Figure skater Eladj Baldé gave master classes to the pupils of the figure skating sports school
Canadian figure skater Eladj Baldé and Evgeni Plushenko’s manager Ari Zaqaryan gave masters classes to the pupils of the figure skating sports school of Irina Rodnina.
Within the upcoming show “Kings on Ice” figure skater Eladj Baldé is also in Armenia these days and he is greatly impressed with the children skating almost a month. “It’s a big achievement to have an ice rink. Given the short term during which children skate, I am really impressed”, Baldé said to reporters.
The organizer of Evgeni Plushenko’s (two-time Olympic, three-time world, multiple-time European champion) show “Kings on Ice”, Ari Zaqaryan was hopeful that in future many famous figure skaters besides Eladj Baldé would give master classes for Armenian children. “Eladj Baldé will take part in the show “Kings on Ice” which will take place on March 5. The show will be also attended by Armenian figure skaters such as Anastasia Galustyan and Slavik Hayrapetyan”, Zaqaryan said.
He also noted that after the World Championship many famous figure skaters will visit the figure skating school.
The show “Kings on Ice” will take place at the Sports and Concert Complex after Karen Demirchyan on March 5.