Բուխարեստում շարունակվում է ըմբշամարտի Եվրոպայի առաջնությունը: 65 կգ քաշային Վազգեն Թևանյանը հնարավորություն ուներ՝ պայքարելու բրոնզե մեդալի համար: Սակայն ձեռքի վնասվածքի պատճառով մեր ըմբիշը չի ներկայցել սփոփիչ գոտեմարտին, որում նրա մրցակիցը Հուսեյին Շահբանովն էր Բելառուսից:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Արայիկ Բաղդադյանը նշեց, որ Թևանյանի՝ սփոփիչ գոտեմարտին չմասնակցելը մարզիչների որոշումն էր, քանի որ երիտասարդ ըմբիշը բավական լուրջ՝ ջլի վնասվածք էր ստացել։
Վազգեն Թևանյանն անձնական մարզչի ՝ Ռաֆիկ Գոլեցյանի հետ միասին տրիբունայից հետևում էր Արսեն Հարությունյանի կիսաեզրափակիչ գոտեմարտին՝ ոգևորելով թիմակցին։

Бухарест-2019: Вазген Теванян не принял участия в утешительном поединке
В Бухаресте продолжается чемпионат Европы по борьбе. Вазген Теванян, выступающий в весовой категории 65 кг, имел возможность побороться за бронзовую медаль. Однако из-за травмы руки наш борец не принял участия в утешительном поединке, где его соперником должен был быть представитель Беларуси Гусейн Шахбанов.
Генеральный секретарь федерации борьбы Армении Араик Багдадян в беседе с пресс-службой НОК Армении отметил, что это было решение тренеров, поскольку молодой борец получил довольно серьезную травму сухожилия.
Вазген Теванян, вместе с личным тренером Рафиком Голецяном, с трибуны следил за полуфинальным поединком Арсена Арутюняна, поддерживая партнера по команде.