Գևորգ Մխեյան․ Առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ
70 կգ քաշային Գևորգ Մխեյանն առաջին անգամ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնության ոսկե մեդալակիր դառնալուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմել է տպավորությունների մասին:
«Առաջնությունը հաջող ստացվեց, առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ, հնարքներս ստացվում էին, իսկ հոգնածությունն էլ համեմատաբար քիչ էր»,- ասաց ըմբիշը:
Եզրափակչում Գևորգ Մխեյանը գոտեմարտել էր Արման Անդրեասյանի հետ, որին մի քանի ամիս առաջ պարտվել էր Անդրանիկ Հարոյանի անվան հուշամրցաշարում։
«Արմանի հետ 5-րդ անգամ էի գոտեմարտում, և միշտ հավասար գոտեմարտեր են եղել, միավորների շատ քիչ տարբերությամբ ենք հաղթել իրար։ Նախորդ պարտությունս սթափեցրեց, սխալներիս վրա սկսեցի աշխատել և արդյունքը Հայաստանի առաջնությունում հաղթելն էր»,- նշեց Գևորգ Մխեյանը։
Հիշեցնենք, որ «Գազպրոմ Արմենիա» մարզական համալիրում նոյեմբերի 25-26-ը տեղի ունեցած ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնությանը մասնակցել են 75 մարզիկներ՝ 10 քաշային կարգերում:

Геворг Мхеян: Я чувствовал себя хорошо уже с первого поединка
Впервые ставший золотым медалистом чемпионата Армении по вольной борьбе среди взрослых Геворг Мхеян (70 кг) в беседе с пресс-службой НОК Армении рассказал о своих впечатлениях.
«Чемпионат прошел успешно, я чувствовал себя хорошо уже с первого поединка, мои приемы получались, а моя усталость была относительно слабой», - сказал борец.
В финале Геворг Мхеян боролся с Арманом Андреасяном, которому несколько месяцев назад уступил на турнире памяти Андраника Арояна.
«Я боролся с Арманом в 5-й раз, и всегда поединки были равными, мы одерживали победы друг над другом с небольшим разрывом по очкам. Предыдущее поражение отрезвило меня, я начал работать над ошибками, и результатом стала победа на чемпионате Армении»,-отметил Геворг Мхеян.
Напомним, что в состоявшемся с 25-го по 26-е ноября в спортивном комплексе «Газпром Армения» чемпионате Армении по вольной борьбе приняли участие 75 спортсменов в 10-и весовых категориях.