Գևորգ Մխեյան․ Առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ
70 կգ քաշային Գևորգ Մխեյանն առաջին անգամ ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի մեծահասակների առաջնության ոսկե մեդալակիր դառնալուց հետո ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում պատմել է տպավորությունների մասին:
«Առաջնությունը հաջող ստացվեց, առաջին իսկ գոտեմարտից լավ էի զգում ինձ, հնարքներս ստացվում էին, իսկ հոգնածությունն էլ համեմատաբար քիչ էր»,- ասաց ըմբիշը:
Եզրափակչում Գևորգ Մխեյանը գոտեմարտել էր Արման Անդրեասյանի հետ, որին մի քանի ամիս առաջ պարտվել էր Անդրանիկ Հարոյանի անվան հուշամրցաշարում։
«Արմանի հետ 5-րդ անգամ էի գոտեմարտում, և միշտ հավասար գոտեմարտեր են եղել, միավորների շատ քիչ տարբերությամբ ենք հաղթել իրար։ Նախորդ պարտությունս սթափեցրեց, սխալներիս վրա սկսեցի աշխատել և արդյունքը Հայաստանի առաջնությունում հաղթելն էր»,- նշեց Գևորգ Մխեյանը։
Հիշեցնենք, որ «Գազպրոմ Արմենիա» մարզական համալիրում նոյեմբերի 25-26-ը տեղի ունեցած ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնությանը մասնակցել են 75 մարզիկներ՝ 10 քաշային կարգերում:

Gevorg Mkheyan at 70 kg shared his impressions with the ANOC press service after becoming a gold medalist of the Armenian Freestyle Wrestling Championship for the first time.
“The championship was a success, I was feeling good after the first bout, I managed the tricks successfully and I wasn’t so tired,” the wrestler said.
In the final Gevorg Mkheyan had faced Arman Andreasyan to whom he had lost at the Andranik Haroyan Memotial Tournament a few months ago.
“I was wrestling with Arman for the 5th time and the bouts have always been equal, we have won each other with a slight difference of points. My previous defeat made me sober and I began to work on my mistakes and the result was the victory in the Armenian Championship,” Gevorg Mkheyan said.
Let us recall the Armenian Freestyle Wrestling Championship which had been held at Gazprom Armenia Sport Complex from 25-26 November had brought together 75 athletes in 10 weight classes.