31-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերին մասնակցող հայ մարզիկների առաջին խումբը մեկնեց օլիմպիական մայրաքաղաք:
Հուլիսի 25-ին` կեսգիշերին, հայկական օլիմպիական պատվիրակության առաջին խումբը՝ լողորդները, ծանրորդները և աթլետները, Երևան-Դոհա-Ռիո չվերթով մեկնեցին Օլիմպիական խաղերին: Ծանրորդների թիմը գլխավորում էր հավաքականի գլխավոր մարզիչ` Փաշիկ Ալավերդյանը, իսկ աթլետները խաղերին կմասնակցեն` աթլետիկայի ֆեդերացիայի նախագահ` Ռոբերտ Էմմիյանի գլխավորությամբ: Ծանրորդների հետ Ռիո չմեկնեց Առաքել Միրզոյանը, ով թիմին կմիանա ավելի ուշ:
Հայկական օլիմպիական թիմին ճանապարհելու էին եկել մարզիկների հարազատները և բարեկամները:
Հայ մարզիկների ևս մեկ խումբ Ռիո կմեկնի արդեն հուլիսի 26-ին` գիշերը: Պատվիրակության ղեկավարը ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանն է:

The first group of the Armenian athletes participating in the Olympic Games has left for the Olympic capital.
On July 25, at midnight, the first group of the Armenian delegation – the swimmers, weightlifters and athletes – travelled to the Olympic Games on Yerevan-Doha-Rio flight. Pashik Alaverdyan was leading the weightlifters' team, Robert Emmiyan, the president of the Athletics Federation, - the athletics team. The weightlifters left for Rio without Arakel Mirzoyan who will join them later.
The athletes' relatives and friends came to wish good luck to the Armenian Olympic team.
Another group of the Armenian Olympians will leave for Rio on July 26th at night. The head of the delegation is ANOC Vice President Hrachya Rostomyan.