Սեյրան Հարությունյան. Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը բարելավել է վարկանիշային միավորները
Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը նախորդ ամիս Ավստրիայում մասնակցեց միջազգային մրցաշարի: Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Հարությունյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ արդյունքներն այնքան էլ լավը չէին, մրցակցությունը մեծ էր.
«Շատ ուժեղ լեռնադահուկորդների հետ էր մրցում Հարությունը: Նա վեց մեկնարկ ունեցավ եւ կարողացավ մի փոքր բարելավել իր վարկանիշային միավորները: Ընդհանուր առմամբ դժգոհ չեմ:
Առաջիկայում հավաքներ կանցկացնենք: Մենք դեռ ժամանակ ունենք եւ աշխատում ենք 2018 թվականի ձմեռային օլիմպիական խաղերի ուղեգիր նվաճելու ուղղությամբ: Սեպտեմբերի վերջից կմասնակցենք միջազգային մրցաշարերի: Խոսքը միայն Հարություն Հարությունյանի մասին չէ: Արսեն Ներսիսյանը, հնարավոր է, վերադառնա սպորտ: Գրեթե երեք տարի նա չի մասնակցել մրցաշարերի: Բայց, վերջերս լավ մարզվում էր ինձ մոտ»,- ասաց Սեյրան Հարությունյանը:

Горнолыжник Арутюн Арутюнян в прошлом месяце выступил на международном турнире в Австрии. Главный тренер сборной Армении Сейран Арутюнян в беседе с пресс-службой НОК РА отметил, что результаты не такие уж хорошие, была высокая конкуренция.
"Арутюн соревновался с очень сильными горнолыжниками. У него было 6 стартов, и он смог немного улучшить свои рейтинговые очки. В общем я доволен.
В ближайшем будущем проведем сборы. У нас еще есть время, и мы будем стремиться завоевать олимпийскую путевку на зимние Олимпийские игры 2018 года. С конца сентября начнем участвовать в международных соревнованиях. Речь не только об Арутюняне. Возможно, вернется в спорт Арсен Нерсисян. Он почти три года не выступал на соревнованиях. Но в последнее время он активно тренировался у меня", - сказал Сейран Арутюнян.