«Ալաշկերտը» չանցավ ՉԼ որակավորման երրորդ փուլ
ՈՒԵՖԱ-ի Չեմպիոնների լիգայի որակավորման երկրորդ փուլի պատասխան խաղում Երեւանի «Ալաշկերտն» ընդունեց Բելառուսի ԲԱՏԷ-ին: Խաղն ավարտվեց հյուրերի հաղթանակով` 3:1:
18-րդ րոպեին հաշիվը բացեց «Ալաշկերտի» սերբ հարձակվող Ուրոշ Նենադովիչը: Չորս րոպե անց պատասխան գնդակը խփեց Միխայիլ Գորդեյչուկը: Հենց նա էլ 36-րդ րոպեին առաջ մղեց իր թիմին: Երկրորդ խաղակեսի 78-րդ րոպեին Մաքսիմ Վոլոդկոն ձեւակերպեց խաղի վերջնական արդյունքը` 3:1 հօգուտ ԲԱՏԷ-ի:
Բելառուսում կայացած առաջին խաղն ավարտվել էր ոչ-ոքի` 1:1: Երկու հանդիպումների արդյունքում բելառուսական ակումբն անցավ չեմպիոնների լիգայի որակավորման երրորդ փուլ:

Сегодня в ответном матче второго квалификационного раунда Лиги чемпионов УЕФА ереванский "Алашкерт" дома принимал белорусский БАТЭ. Игра закончилась победой гостей со счетом 3:1.
На 18-й минуте счет открыл сербский нападающий "Алашкерт" Урош Ненадович. БАТЭ забил ответный гол уже через 4 минуты – Михаил Гордейчук. Он же на 36-й минуте вывел гостей вперед. Во втором тайме Максим Володько на 78-й минуте установил окончательный результат – 3:1 в пользу БАТЭ.
Первый матч в Беларуси закончился вничью 1:1. По итогам двух встреч белорусский клуб прошел в третий квалификационный раунд Лиги чемпионов.