ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնակատար Հաբեթնակ Կուրղինյանն ամփոփեց Փարիզում կայացած աշխարհի առաջնությունում հանդես եկած իր սաների մրցելույթների արդյունքները.
«Արդյունքը նորմալ է: Ես հատուկ մեդալ չէի ակնկալում: Ցանկանում էի, որ նրանք գոտեմարտեն ամբողջ ուժով, մինչեւ վերջ: Այդ ժամանակ էլ մեդալներ կլինեն:
Գարիկ Բարսեղյանից, Վալոդյա Ֆրանգուլյանից եւ Գրիգոր Գրիգորյանից ավելին էի սպասում: Նրանք կարող էին պայքարել մրցանակային տեղերի համար, ընդհուպ մինչեւ եզրափակիչ: Բայց սա սպորտ է: Չեմ կարծում, որ նրանց ինչ-որ բան խանգարեց: Պարզապես չստացվեց: Կարծում եմ, մարզական բախտը դեռ կժպտա նրանց:
Հիմա տղաները տասնօրյա հանգիստ կունենան: Այնուհետեւ կնախապատրաստվենք Ստեփան Սարգսյանի անվան միջազգային մրցաշարին, որը կանցկացվի հոկտեմբերի 6-ից 8-ը Վանաձորում: Հանդես կգանք ընդլայնված կազմով, այդ թվում հավաքականի առաջին համարներով: Գեորգի Կետոեւի եւ Լեւան Բերիանիձեի մասնակցության հարցը պարզ կդառնա 10-ից 15 օր հետո»,-ասաց Հաբեթնակ Կուրղինյանը:

Апетнак Кургинян: Хотел, чтобы ребята боролись до конца
В беседе с пресс-службой НОКА исполняющий обязанности главного тренера сборной Армении по вольной борьбе Апетнак Кургинян подвел итоги выступления своих подопечных на чемпионате мира в Париже.
"Результат нормальный. Я специально не ожидал медалей. Хотел, чтобы они проводили поединки до конца, с полной отдачей сил. Тогда и медали будут.
От Гарика Барсегяна, Володи Франгуляна и Григора Григоряна ожидал большего. Они могли бороться за призовые места, вплоть до финала. Но это спорт. Не думаю, что им что-то помешало. Просто не получилось. Думаю, им еще улыбнется спортивное счастье.
Теперь ребята получат десять дней отдыха. Затем будем готовиться к международному соревнованию имени Степана Саргсяна, которое пройдет с 6 по 8 октября в Ванадзоре. Выступим расширенным составом, в том числе первыми номерами сборной. Вопрос участия Георгия Кетоева и Левана Берианидзе станет ясен через 10-15 дней", - сказал Апетнак Кургинян.