Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը շարունակում է նախապատրաստվել աշխարհի առաջնությանը, որը մեկնարկում է Շոտլանդիայում։
«Հավաքականում ամեն ինչ նորմալ է: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Արթուրի մասնակցությունն աշխարհի առաջնությանն այլևս հարցականի տակ չէ: Իրեն ավելի լավ է զգում: Չեմ կարող ասել, որ 100 տոկոսով վերականգնվել է, քանի որ հիվանդության պատճառով մարզումներ է բաց թողել, բայց նորմալ կատարում է վարժությունները: Մի քանի ժամից գլխավոր մարզումային փորձ կանցկացնեն»,- ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում նշեց մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում կկայանա մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանը ներկայացնում են Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը: Հայաստանի հավաքականը Գլազգո է մեկնել հոկտեմբերի 17-ին: Հայ մարմնամարզիկներն աշխարհի առաջնությունում ելույթ կունենան հոկտեմբերի 26-ին:

13:59 - 22 Oct, 2015
Armenia's gymnastics team keeps preparing for the World Championship. “Everything’s normal. The guys are in a perfect physical form. Arthur’s participation isn’t called into the question anymore. He feels relatively well. I can’t say that he has totally recovered as he has dismissed trainings because of the illness but now he does the exercises normally. In a few hours they’re having their main training”, said Armenia's gymnastics team coach, Hakob Serobyan to the ANOC reporter.
From October 23 to November 1 the capital city of Glasgow in Scotland will host the 2015 World Gymnastics Championships which are qualifying for the 2016 Summer Olympics. It is planned that Armenia will be presented by Vahagn Davtyan, Harutyun Merdinyan, Arthur Davtyan and Huri Gebeshyan. The Armenian athletes will compete on October 26.