Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականը շարունակում է նախապատրաստվել աշխարհի առաջնությանը, որը մեկնարկում է Շոտլանդիայում։
«Հավաքականում ամեն ինչ նորմալ է: Տղաները լավ մարզավիճակում են: Արթուրի մասնակցությունն աշխարհի առաջնությանն այլևս հարցականի տակ չէ: Իրեն ավելի լավ է զգում: Չեմ կարող ասել, որ 100 տոկոսով վերականգնվել է, քանի որ հիվանդության պատճառով մարզումներ է բաց թողել, բայց նորմալ կատարում է վարժությունները: Մի քանի ժամից գլխավոր մարզումային փորձ կանցկացնեն»,- ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում նշեց մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանը:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում կկայանա մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանը ներկայացնում են Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը: Հայաստանի հավաքականը Գլազգո է մեկնել հոկտեմբերի 17-ին: Հայ մարմնամարզիկներն աշխարհի առաջնությունում ելույթ կունենան հոկտեմբերի 26-ին:

Сборная Армении по спортивной гимнастике продолжает подготовку к чемпионату мира.
«Все в порядке, ребята в хорошей форме. Участие Артура уже не подлежит сомнению, ему сравнительно лучше. Не могу сказать, что он восстановился на все 100 процентов, поскольку пропустил тренировки из-за болезни, но нормально выполняет упражнения. Через несколько часов проведем главную тренировку»,- отметил главный тренер сборной Армении по спортивной гимнастике Акоп Серобян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОКА.
С 23-го октября по 1-е ноября в столице Шотландии Глазго пройдет чемпионат мира по спортивной гимнастике, который является рейтинговым для Олимпийских игр 2016 года. Запланировано, что Армению представят Ваагн Давтян, Арутюн Мердинян, Артур Давтян и Хури Гебешян. Армянские гимнасты выйдут на арену чемпионата мира 26-го октября.