Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի անդամ, ԱՄՆ-ում բնակվող Հուռի Գեբեշյանը հպարտ է ներկայացնել Հայաստանը միջազգային ասպարեզներում:
«Կարծում եմ, լավ ելույթ ունեցա: Ճիշտ է, ես վայր ընկա գերանից, բայց այդպիսի բաներ երբեմն լինում են: Ընկնելուց հետո ես հավաքվեցի, ուժերս կենտրոնացրի և ավարտին հասցրեցի ելույթս ավելի լավ, քան սպասում էի: Ես ուրախ էի ներկայացնել իմ հայրենիքը, լավ արդյունք գրանցել և հպարտանալու առիթ տալ հայրենակիցներիս: Ինձ համար մեծ պատիվ կլինի ներկայացնել Հայաստանը Օլիմպիական խաղերում: Ես կլինեմ իմ երկիրը ներկայացնող առաջին կինը այս մարզաձևում, դա հպարտությունս և պատասխանատվությունս կրկնակի է դարձնում: Մինչև Օլմպիական խաղեր չեմ կարծում, որ կժամանեմ Հայաստան: Ցավոք սրտի, հեռավորությունը մեծ է: Ես և մարզիչս միշտ կապի մեջ ենք պարոն Սերոբյանի հետ, նրանք միշտ հետաքրքրված են և հետևում են ինձ: Հետագայում ուրախ կլինեմ այցելել Հայաստան»,- ՀԱՕԿ լրատվական բաժնի լրագրողի հետ զրույցում ասաց մարզմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Հուռի Գեբեշյանը:
Հոկտեմբերի 23-ից նոյեմբերի 1-ը Շոտլանդիայի Գլազգո քաղաքում անցկացվում է մարմնամարզության աշխարհի առաջնությունը, որը վարկանիշային է 2016 թվականի Օլիմպիական խաղերի համար: Հայաստանը ներկայացնում են Վահագն Դավթյանը, Հարություն Մերդինյանը, Արթուր Դավթյանը և Հուռի Գեբեշյանը: Հայաստանի հավաքականը Գլազգո է մեկնել հոկտեմբերի 17-ին:

Член сборной Армении по спортивной гимнастике, проживающая в США Хури Гебешян гордится возможностью представлять Армению на международных турнирах.
«Считаю, что я хорошо выступила. Правда я упала с бревна, но такое иногда случается. После падения я собралась, сконцентрировала силы и завершила выступление лучше, чем ожидала. Я была рада представить свою родину, показать хорошие результаты и дать повод для гордости своим соотечественникам. Для меня будет большой честью представить Армению на Олимпийских играх. Я стану первой женщиной в этом виде спорта, представляющей нашу страну, это удваивает мою гордость и ответственность. Не думаю, что до Олимпийских игр приеду в Армению, к сожалению, расстояние велико. Я и мой тренер всегда на связи с господином Серобяном, они всегда с интересом наблюдают за мной. Буду рада в дальнейшем посетить Армению»,- отметила член сборной Армении по спортивной гимнастике Хури Гебешян в беседе с корреспондентом пресс-службы НОК Армении.
С 23-го октября по 1-е ноября в столице Шотландии Глазго пройдет чемпионат мира по спортивной гимнастике, который является рейтинговым для Олимпийских игр 2016 года. Армению представят Ваагн Давтян, Арутюн Мердинян, Артур Давтян и Хури Гебешян. Сборная Армении отправилась в Глазго 17-го октября.