Բասկետբոլի Հայաստանի ազգային հավաքականն առավոտյան ժամանել է Ալբանիայի մայրաքաղաք Տիրանա, որտեղ վաղը կհյուրընկալվի այդ երկրի ընտրանուն։
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիայի հաղորդմամբ, ազգային թիմի ճամբարում մրցավայր է մեկնել նաեւ Ռայան Բոաթրայթը: Երեկ ֆեդերացիան հայտարարել էր, որ Բոաթրայթին հեռացրել են թիմից: Սակայն որոշակի փոփոխություններ են տեղի ունեցել:
Հավաքականի կազմում Աբլանիա մեկնել են՝ Ամիրան Ամիրխանովը, Լուկաս Ֆիշերը, Անդրանիկ Չրաբաշը, Ռայան Բոաթրայթը, Ալլան Հեսսը, Անդրեյ Կոնստանտինովը, Արարատ Քոչինյանը, Ալբերտ Թադեւոսյանը, Էդգար Բաբայանը, Գեորգի Պոդկոլզինը, Կոնստանտին Միրզոյանցը:
Ֆեդերացիայի փոխանցմամբ, Արագադ Աբրամյանն այս օրերին կլինի հավաքականի հետ, սակայն չի մասնակցի հանդիպմանը փաստաթղթերի պատճառով:
Եվրոպայի առաջնության նախընտրական փուլի մեկնարկային՝ Ալբանիա- Հայաստան հանդիպումը տեղի կունենա նոյեմբերի 23-ին, Երեւանի ժամանակով 20:30-ին:

Национальная сборная Армении по баскетболу утром прибыла в столицу Албании Тирану, где завтра сыграет со сборной этой страны.
Согласно сообщению Федерации баскетбола Армении в составе национальной команды на матч отправился также Райан Боатрайт. Вчера федерация заявила, что Боатрайт отчислен из команды. Однако произошли некоторые изменения.
В составе сборной в Албанию отправились Амиран Амирханов, Лукас Фишер, Андраник Чрабаш, Райан Боатрайт, Аллан Хесс, Андрей Константинов, Арарат Кочинян, Альберт Тадевосян, Эдгар Бабаян, Георгий Подколозин, Константин Мирзоянц.
По сообщению федерации, Арагат Абрамян в эти будет со сборной, однако не примет участие в матче из-за проблем с документами.
Стартовая встреча предварительного этапа чемпионата Европы Албания – Армения состоится 23 ноября, в 20:30 по ереванскому времени.