Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն այսօր ներկա գտնվեց Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահի գավաթի խաղարկությունը։ ՀԱՕԿ նախագահը հետեւեց տղամարդկանց օդամղիչ հրացան մրցաձեւի եզրափակչին։
Մրցումից հետո Գագիկ Ծառուկյանը զրուցեց մրցանակակիր հրաձիգների հետ։ Նա հաջողություն ցանկացավ մարզիկներին առաջիկա մրցաշարերում։ Գագիկ Ծառուկյանը ոգեւորեց պատանի հրաձիգներին, որոնք փորձելու են 2018 թ. Բուենոս Այրեսի օլիմպիական խաղերի ուղեգրեր ձեռք բերել։
Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Սեյրան Նիկողոսյանը լրագրողների հետ զրույցում բարձր գնահատեց ՀԱՕԿ-ի ավանդը հրաձգության մեջ.
«Պարոն Ծառուկյանի ներկայությունն արդեն իսկ մարզիկներին պարտավորեցնում է բարձր արդյունքներ ցույց տալ։ ՀԱՕԿ նախագահը հաճախ է ներկա լինում մեր մրցաշարերին։ Գագիկ Ծառուկյանը, ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը մեզ շատ են օգնել։ Հույս ունեմ, որ պարոն Ծառուկյանը կշարունակի միջոցներ հատկացնել, որը կնպաստի հրաձգության զարգացմանը»,- ասաց Սեյրան Նիկողոսյանը։
Մրցմանը ներկա էին նաեւ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար, սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Հրաչյա Ռոստոմյանը, կրթության եւ գիտության նախարար Լեւոն Մկրտչյանը, հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Հովհաննիսյանը։

Гагик Царукян присутствовал на розыгрыше Кубка президента Федерации стрельбы Армении
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян сегодня присутствовал на розыгрыше Кубка президента Федерации стрельбы Армении. Президент НОКА наблюдал за финалом в дисциплине пневматический пистолет у мужчин.
После соревнований Гагик Царукян побеседовал со стрелками, ставшими призерами. Он пожелал удачи спортсменам в ближайших соревнованиях. Гагик Царукян воодушевил юных стрелков, которые попытаются получить путевки на Олимпийские игры 2018 года в Буэнос-Айресе.
Главный тренер сборной Сейран Никогосян в беседе с журналистами высоко оценил вклад НОКА в стрелковый спорт.
"Уже само присутствие господина Царукяна обязывает спортсменов показывать высокие результаты. Президент НОКА часто присутствует на наших соревнованиях. Гагик Царукян и генеральный секретарь НОКА, министр спорта и по делам молодежи Грачья Ростомян очень помогли нам. Надеюсь, что господин Царукян продолжит выделять средства, что будет способствовать развитию стрельбы", - сказал Сейран Никогосян.
На соревновании присутствовали также генеральный секретарь НОКА, министр спорта и по делам молодежи Грачья Ростомян, министр образования и науки Левон Мкртчян, президент федерации стрельбы Артур Оганесян.