Մոսկվայում մեկնարկում է գեղասահքի Եվրոպայի առաջնությունը: Վաղը մենասահքի կարճ ծրագրով առաջինը սահադաշտ կմտնեն տղամարդիկ:
Քսանինը երկրի 37 մարզիկների պայքարում Հայաստանը կներկայացնի Սլավիկ Հայրապետյանը: Տղամարդիկ կամավոր ծրագրով ելույթ կունենան հունվարի 19-ին:
Կանայք կարճ ծրագրով հանդես կգան հունվարի 18-ին: Հայտացուցակում 29 երկրի 40 գեղասահորդների մեջ բացակայում է Անաստասիա Գալուստյանի անունը, որը վերջին շրջանում ոտքի վնասվածքի պատճառով չի մասնակցում մրցաշարերի:
Պարային զույգերը հունվարի 19-ին (24 երկրի 31 զույգ) կներկայանան կարճ ծրագրով, իսկ հաջորդ օրը՝ կամավոր: Հայաստանը կներկայացնի Թինա Կարապետյան/Սիմոն Պրու Սենեկալ երկյակը:

В Москве стартует чемпионат Европы по фигурному катанию. Первыми на лед завтра выйдут мужчины, которые представят короткую программу в одиночном катании.
Армению среди 37 спортсменов из 29 стран представит Славик Айрапетян. Произвольная программа у мужчин будет представлена 19 января.
18 января с короткой программой выступят женщины. В заявочном списке среди 40 фигуристок из 29 стран отсутствует имя Анастасии Галустян, которая в последнее время не выступала на соревнованиях из-за травмы ноги.
Танцевальные пары 19 января (31 пара из 24 стран) представят короткий танец, а на следующий день – произвольный. В этой дисциплине фигурного катания Армению представит дуэт Тина Карапетян/Симон Пру-Сенекал.