Արագադ Աբրամիանը բասկետբոլի Եվրո-2021-ի նախընտրական փուլի Ալբանիայի հետ խաղում նորամուտը նշեց Հայաստանի ազգային հավաքականի կազմում։
Երիտասարդ բասկետբոլիստը ոգեւորված է՝ կարեւոր հաղթանակ մեկնարկային խաղում։ ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Աբրամիանը կիսվեց տպավորություններով.
«Շատ լավ խաղ էր։ Ուրախ եմ հաղթանակի համար։ Թիմակիցներիս հետ շատ լավ հասկանում էինք միմյանց։ Եթե կա հաղթանակ՝ ուրեմն գոհ եմ։ Հաջորդ հանդիպմանը կփորձեմ ավելի լավ խաղալ։
Շնորհակալ եմ մարզչին՝ Նիկշա Բավցեւիչին։ Նա միշտ ինձ հետ խոսում է, կարեւոր խորհուրդներ տալիս»,- ասաց Արագադ Աբրամիանը։
Սպասվում է, որ հայ բասկետբոլիստը կարիերան կշարունակի Հայաստանի Ա լիգայում։ Այս պահին նա ակումբ չունի։

Арагат Абрамян в матче предварительного этапа баскетбольного Евро-2021 с Албанией отметил дебют в составе национальной сборной Армении.
Молодой баскетболист воодушевлен важной победой в стартовой игре. В беседе с пресс-службой НОКА Абрамян поделился впечатлениями.
"Очень хорошая была игра. Рад победе. Мы с товарищами по команде очень хорошо понимали друг друга. Если есть победа, значит, я доволен. В следующем матче попытаюсь сыграть лучше.
Я благодарен тренеру Никше Бавцевичу. Он всегда говорит со мной, дает важные советы", - сказал Арагат Абрамян.
Ожидается, что армянский баскетболист продолжит карьеру в "А" лиге Армении. На данный момент у него нет клуба.