Փետրվարի 25-ին Էջմիածնում անցկացվեց թաեքվոնդոյի երիտասարդների (մինչեւ 17) Հայաստանի առաջնությունը: Ավելի քան 50 մարզիկ Երեւանից, հանրապետության մարզերից եւ Արցախից մրցեց 9 քաշային կարգերում:
Չեմպիոններ դարձան. Ավետիք Սամվելյան (45 կգ), Սարգիս Մուրադյան (48 կգ), Ռաֆայել Սարգսյան (51 կգ), Արման Մինասյան (55 կգ), Դավիթ Թորոսյան (59 կգ), Էդգար Գեւորգյան (63 կգ), Սարգիս Սարգսյան (68 կգ), Անդրանիկ Խաչատրյան (73 կգ), Անդրանիկ Եդիգարյան (78+ կգ):
Առաջնության արդյունքներով կձեւավորվի հավաքական թիմ, որը ավագ մարզիչ Զորայր Մեկինյանի գլխավորությամբ կսկսի պատրաստվել Թունիսում (ապրիլի 6-8) կայանալիք աշխարհի առաջնությանը: Դրանից մի քանի օր անց նույն վայրում կմեկնարկի Բուենոս Այրեսի պատանեկան օլիմպիական խաղերի վարկանիշային մրցաշար: Օլիմպիական վարկանիշ նվաճելու համար պետք է անցնել ընտրական մրցաշարի քառորդ եզրափակիչ: Յուրաքանչյուր երկիր առավելագույնը 3 օլիմպիական ուղեգրի իրավունք ունի:
Էջմիածնում կայացած առաջնությունում 63 կգ քաշային կարգում վնասվածքի պատճառով հանդես չեկավ Եվրոպայի առաջնության արծաթե մեդալակիր Ռոման Հայրապետովը: Մարտի 7-ին նա եւ Հայաստանի առաջնության հաղթող Էդգար Գեւորգյանը կպայքարեն Թունիս մեկնելու իրավունքի համար:

25 февраля в Эчмиадзине прошел молодежный (до 17 лет) чемпионат Армении по тхэквондо. Свыше 50 спортсменов из Еревана, марзов республики и Арцаха соревновались в 9 весовых категориях.
Чемпионами стали Аветик Самвелян (45 кг), Саркис Мурадян (48 кг), Рафаел Саргсян (51 кг), Арман Минасян (55 кг), Давид Торосян (59 кг), Эдгар Геворгян (63 кг), Саргис Саргсян (68 кг), Андраник Хачатрян (73 кг), Андраник Едигарян (78+ кг).
По итогам первенства республики будет сформирована сборная команда, которая под руководством старшего тренера Зорайра Мекиняна начнет подготовку к чемпионату мира в Тунисе (6-8 апреля). Через несколько дней там же начнется рейтинговый турнир для юношеских Олимпийских игр в Буэнос-Айресе. Для завоевания олимпийского рейтинга необходимо попасть в 1/4 финала отборочного турнира. Каждая страна имеет право максимум на три олимпийские путевки.
В весовой категории 63 кг из-за травмы в Эчмиадизне не выступил серебряный призер чемпионата Европы Роман Айрапетов. 7 марта между ним и победителем чемпионата Армении Эдгаром Геворгяном пройдет поединок за право поехать в Тунис.