Եվրո-2020․ Հայաստանի հավաքականը պարտվեց Իտալիային
Ֆուտբոլի 2020թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական մրցաշարի 5-րդ տուրում Հայաստանի ազգային հավաքականը Վազգեն Սարգսյանի անվան «Հանրապետական» ստադիոնում 1:3 հաշվով պարտվեց Իտալիայի հավաքականին:
Հայաստանի հավաքականի կազմում խաղի հաշիվը 11-րդ րոպեին բացեց ռուսական «Սոչիի» հարձակվող Ալեքսանդր Կարապետյանը, որն առաջին խաղակեսի ավելացված ժամանակում ստացավ երկրորդ դեղին քարտը եւ հեռացվեց դաշտից: Առաջին խաղակեսից հետո հաշիվը 1:1 էր: Իտալացիները հաղթական գոլերը խփեցին խաղի վերջնամասում:
Այս պարտությունից հետո Հայաստանի հավաքականի 6 միավորով չորրորդ տեղ նահանջեց J խմբում, որի մրցաշարային աղյուսակը 15 միավորով գլխավորում է Իտալիայի հավաքականը:
Հայաստանի հավաքականը հաջորդ ընտրական խաղը կանցկացնի սեպտեմբերի 8-ին՝ ընդունելով Բոսնիա-Հերցեգովինայի հավաքականին:

В 5-м туре отборочного раунда чемпионата Европы по футболу 2020-го года сборная Армении на «Республиканском» стадионе имени Вазгена Саргсяна уступила команде Италии со счетом 1:3.
В составе сборной Армении счет игры на 11-й минуте открыл нападающий российского «Сочи» Александр Карапетян, который в дополнительное время первого тайма получил вторую желтую карточку и был удален с поля. После первого тайма счет был 1:1. Итальянцы забили победные голы в конце матча.
После этого поражения сборная Армении, набравшая 6 очков, опустилась на четвертое место в группе J, турнирную таблицу которой возглавляет сборная Италии с 15-ю очками.
Следующий матч отборочного раунда сборная Армении проведет 8-го сентября, приняв команду Боснии и Герцеговины.