Սեպտեմբերի 18-ի ուշ գիշերը Ղազախստանից Երևան են ժամանել հունահռոմեական ոճի ըմբիշները։ Օդանավակայանում նրանց դիմավորել են ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանի խորհրդական Արմեն Գրիգորյանը, ՀԱՕԿ սպորտի վարչության պետ Գագիկ Բոլշիկյանը և այլք։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստան էին ժամանել հունահռոմեական ոճի ըմբիշներ Նորայր Հախոյանը (55 կգ), Սլավիկ Գալստյանը (63 կգ), Մալխաս Ամոյանը (72կգ) և Մաքսիմ Մանուկյանը (82 կգ)։
Հայաստանի հավաքականը հայրենիք է վերադաձել 2 մեդալով։ Աշխարհի առաջնության բրոնզե մեդալակիր է դարձել Սլավիկ Գալստյանը, իսկ արծաթե մեդալը բաժին է հասել Արթուր Ալեքսանյանին (97 կգ)։ Հիշեցնենք, որ Ալեքսանյանը կողոսկրերի կոտրվածքի պատճառով չէր մասնակցել եզրափակիչ գոտեմարտին։

Ночью 18-го сентября борцы греко-римского стиля прибыли в Ереван из Казахстана. В аэропорту их встречали советник президента НОК Армении Гагика Царукяна Армен Григорян, начальник управления спорта НОК Армении Гагик Большикян и другие.
Напомним, что ранее в Армению прибыли борцы греко-римского стиля: Норайр Ахоян (55 кг), Славик Галстян (63 кг), Малхас Амоян (72 кг) и Максим Манукян (82 кг).
Сборная Армении вернулась на родину с двумя медалями. Славик Галстян стал бронзовым медалистом чемпионата мира, а Артуру Алексаняну (97 кг) досталась серебряная медаль. Напомним, что Алексанян не принял участия в финальном поединке из-за перелома ребер.