Շվեյցարիայի փոստային ծառայությունը թողարկել է հատուկ նամականիշ, որը նվիրված է Լոզան-2020 ձմեռային երրորդ պատանեկան Օլիմպիական խաղերին: Շնորհանդեսը նվիրված էր օլիմպիական կրակի՝ Շվեյցարիայի Ֆրիբուրգ քաղաք հասնելուն: Նամականիշի վրա աշխատել են շվեյցարացի նկարիչներ: Գինը 1 շվեյցարական ֆրանկ է:
«Փոստը մեկն է այն քիչ ընկերություններից, որոնք բաժանմունքներ ունեն երկրի բոլոր քաղաքներում ու գյուղերում: Նամականիշը բոլորին հնարավորություն կտա զգալ պատանեկան Օլիմպիական խաղերի շունչը և դառնալ օլիմպիական շարժման մի մասը»,- ասել է ասել է Լոզան-2020-ի Կազմկոմիտեի նախագահ Վիրժինի Ֆևրը:
Հիշեցնենք, որ ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան 2020 թվականի հունվարի 9-22-ը։ Հանդես կգան 15-18 տարեկան 1880 մարզիկներ ավելի քան 70 երկրներից:

Почтовая служба Швейцарии выпустила специальную марку, посвященную 3-м зимним юношеским Олимпийским играм Лозанна-2020. Презентация была посвящена прибытию олимпийского огня в швейцарский город Фрибург. Над маркой работали швейцарские художники. Стоимость марки - 1 швейцарский франк.
«Почта - одна из немногих компаний, которая имеет филиалы во всех городах и деревнях страны. Марка даст возможность каждому почуствовать дух юношеских Олимпийских игр и стать частью олимпийского движения», - сказала президент Оргкомитета «Лозанна-2020» Виржини Февр.
Напомним, что зимние юношеские Олимпийские игры пройдут с 9-го по 22-е января 2020-го года. В них примут участие 1880 спортсменов в возрасте от 15-и до 18-и лет из более чем 70-и стран.