Շվեյցարիայի փոստային ծառայությունը թողարկել է հատուկ նամականիշ, որը նվիրված է Լոզան-2020 ձմեռային երրորդ պատանեկան Օլիմպիական խաղերին: Շնորհանդեսը նվիրված էր օլիմպիական կրակի՝ Շվեյցարիայի Ֆրիբուրգ քաղաք հասնելուն: Նամականիշի վրա աշխատել են շվեյցարացի նկարիչներ: Գինը 1 շվեյցարական ֆրանկ է:
«Փոստը մեկն է այն քիչ ընկերություններից, որոնք բաժանմունքներ ունեն երկրի բոլոր քաղաքներում ու գյուղերում: Նամականիշը բոլորին հնարավորություն կտա զգալ պատանեկան Օլիմպիական խաղերի շունչը և դառնալ օլիմպիական շարժման մի մասը»,- ասել է ասել է Լոզան-2020-ի Կազմկոմիտեի նախագահ Վիրժինի Ֆևրը:
Հիշեցնենք, որ ձմեռային պատանեկան Օլիմպիական խաղերը տեղի կունենան 2020 թվականի հունվարի 9-22-ը։ Հանդես կգան 15-18 տարեկան 1880 մարզիկներ ավելի քան 70 երկրներից:

Lausanne 2020 has its special stamp
The Swiss Post has released a special stamp dedicated to the 3rd Winter Youth Olympic Games Lausanne 2020.
To mark the occasion, a ceremony was held in Fribourg, where the Lausanne 2020 Olympic Torch arrived. The stamp was designed by Swiss artists. It costs 1 Swiss franc.
“Swiss Post is one of the few companies present in every canton, in every town and village in our country. This stamp will allow everyone in Switzerland to participate in the spirit of Lausanne 2020 in the coming months,” Virginie Faivre, the president of the Lausanne 2020 Organising Committee, said.
The Winter Youth Olympic Games will be held from 9-22 January, 2020, and 1880 athletes aged 15-18 will join them from more than 70 countries.