Եթե այս վարժությունները նույնությամբ կրկնեմ, ինձ կհաջողվի օլիմպիական ուղեգիր նվաճել. Արթուր Դավթյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանը Ռիոյում ապրիլին կայանալիք «Թեստ-իվենթ»-ից առաջ լիահույս և վստահ է, որ իրեն կհաջողվի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռք բերել:
«Իմ կարծիքով Հայաստանի առաջնությունում ինձ հաջողվեց նորմալ ներկայանալ: Առանձին գործիքների վրա լավ ներկայացա, միայն իմ կարծիքով թերություններ կային ազատ վարժությունում, սակայն մեծ բացթողումներ չէին: Այժմ բավականին լավ մարզավիճակում եմ: Ինձ համար առաջնահերթ Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռքբերելն է: Եթե այս վարժությունները նույնությամբ կրկնեմ այնտեղ, ինձ կհաջողվի ուղեգիր նվաճել»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Դավթյանը:
Մարմնամարզիկներ Հուրի Գեբեշյանը և Արթուր Դավթյանը իրավունք են ստացել մասնացելու Ռիոյում կայանալիք «Թեստ իվենթ»-ին և աշխարհի առաջնությունում գրանցած արդյունքները կրկնելու դեպքում կնվաճեն Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: «Թեստ-իվենթ»-ը կկայանա ապրիլի 16-22-ը Ռիոյի օլիմպիական մարզահամալիրում:

Член сборной Армении по спортивной гимнастике Артур Давтян полон надежд перед «Тест ивентом», который состоится в апреле в Рио, и уверен, что ему удастся завоевать рейтинг для Олимпийских игр.
«По-моему, мне удалось нормально выступить на чемпионате Армении. Я хорошо выступил на отдельных снарядах, были только небольшие недочеты в произвольном упражнении. Сейчас я в хорошей спортивной форме. Главное для меня - приобрести рейтинг для Олимпийских игр. Если в точности повторю эти упражнения, мне удастся завоевать олимпийскую путевку»,-отметил Давтян в беседе с пресс-службой НОК Армении.
Гимнасты Хури Гебешян и Артур Давтян получили право участвовать в «Тест ивенте» в Рио и, в случае повторения результата, показанного на чемпионате мира, завоюют путевку на Олимпийские игры. «Тест ивент» состоится с 16-го по 22-е апреля в Олимпийском спорткомплексе в Рио.