Եթե այս վարժությունները նույնությամբ կրկնեմ, ինձ կհաջողվի օլիմպիական ուղեգիր նվաճել. Արթուր Դավթյան
Մարմնամարզության Հայաստանի հավաքականի անդամ Արթուր Դավթյանը Ռիոյում ապրիլին կայանալիք «Թեստ-իվենթ»-ից առաջ լիահույս և վստահ է, որ իրեն կհաջողվի Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռք բերել:
«Իմ կարծիքով Հայաստանի առաջնությունում ինձ հաջողվեց նորմալ ներկայանալ: Առանձին գործիքների վրա լավ ներկայացա, միայն իմ կարծիքով թերություններ կային ազատ վարժությունում, սակայն մեծ բացթողումներ չէին: Այժմ բավականին լավ մարզավիճակում եմ: Ինձ համար առաջնահերթ Օլիմպիական խաղերի վարկանիշ ձեռքբերելն է: Եթե այս վարժությունները նույնությամբ կրկնեմ այնտեղ, ինձ կհաջողվի ուղեգիր նվաճել»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Դավթյանը:
Մարմնամարզիկներ Հուրի Գեբեշյանը և Արթուր Դավթյանը իրավունք են ստացել մասնացելու Ռիոյում կայանալիք «Թեստ իվենթ»-ին և աշխարհի առաջնությունում գրանցած արդյունքները կրկնելու դեպքում կնվաճեն Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: «Թեստ-իվենթ»-ը կկայանա ապրիլի 16-22-ը Ռիոյի օլիմպիական մարզահամալիրում:

Artur Davtyan: If I repeat the exercises in the same way I will qualify for the Olympic Games
Armenia’s gymnastics team member Artur Davtyan is hopeful before the upcoming Test Event in Rio and confident that he will manage to qualify for the Olympic Games.
“I think I came out normally at the Armenian Championship. I performed well in the different apparatus event, I admit that there were some gaps in the floor exercise but there weren’t so rough. Now I am in pretty good shape. The most important for me is to qualify for the Olympics. If I repeat the exercises in the same way I will qualify for them”, Davtyan said to the ANOC press service.
Gymnasts Houry Gebeshyan and Arthur Davtyan have got the right to participate in the Test Event in Rio and in case of repeating the same result as at the World Championship, they’ll conquer Olympic qualifications. The Test Event will take place on April 16-22 at the Rio Olympic stadium.