Հայաստանի բռնցքամարտի ֆեդերացիան մարզչական խորհուրդ կունենա
Սեպտեմբերի 30-ին Հայաստանի ֆուտբոլի ակադեմիայի նիստերի դահլիճում կայացավ  Բռնցքամարտի Հայաստանի ֆեդերացիայի հերթական համաժողողովը, որի ընթացքում քննարկվեցին տարբեր տարիքային խմբերի հավաքականների մրցելույթները:
Հավաքականների գլխավոր մարզիչները ներկայացրեցին իրենց կատարած աշխատանքը, քննարկվեցին բացթողումները:
Մարզիչների ելույթներից հետո, խոսեց  ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Գևորգյանը: Նա հավաքականի մարզիչներին հորդորեց, որպեսզի միջազգային մրցումների մեկնելիս հավաքականների կազմում ընդգրկեն միայն լիովին պատրաստ մարզիկներին: Մարզիչներին կոչ արեց նաև ավելի մեծ ուշադրություն դարձնել բռնցքամարտիկների կարգապահությանը և հոգեբանական խնդիրներին:
Ֆեդերցիայի նախագահը ներկայացրեց Դոհայում անցկացվելիք մեծահասակների  աշխարհի առաջնությունում Հայաստանի պատվիրակության կազմը: Նշեց, որ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը կշարունակի մնալ մեր ընտրանու ղեկին, բայց որոշ հանգամանքներ հաշվի առնելով՝ աշխարհի առաջնությունում հավաքականը կգլխավորի երիտասարդական ընտրանու ավագ մարզիչ Կարեն Աղամալյանը:
Գևորգյանը նշեց, որ  հավաքականի 3-րդ անդամը՝ Հովհաննես Բաչկովը, Դոհա կմեկնի սպիտակ քարտով, որը երկար բանակցությունների արդյունքում հաջողվել է ձեռք բերել:
Բռնցքամարտի Ֆեդերացիայի աշխատանքները ավելի արդյունավետ դարձնելու համար որոշում կայացվեց ստեղծել մարզչական խորհուրդ:
Համաժողովին ելույթ ունեցավ նաև Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի փոխնախագահ Դերենիկ Գաբրիելյանը, ով իր խոսքում նշեց, որ Հայաստանում բռնցքամարտի զարգացման համար մեկ կարևոր նախապայման կա. բոլոր մարզիչները պետք է մեկ բռունք կազմեն, համախմբվեն՝ հանուն բռնցքամարտի:

On September 30, the forum of Armenia's Boxing Federation was held at the conference hall of Armenia's Football Academy, during which the teams' performances in different age groups were discussed.
Team’s head coaches presented their work and discussed issues.
After the speeches of coaches, the federation president Arthur Gevorgyan spoke. He asked the national team coaches to send only fully prepared athletes to international competitions and to pay more attention to the discipline and psychological problems of boxers.
The federation president presented the members of Armenia’s delegation on Adult World Championship to be held in Doha. He also noted that the team's head coach Davit Torosyan will continue to work with the team but in the World Championship the team will participate headed by youth team coach Karen Aghamalyan.
Gevorgyan said that the team’s 3 rd member, Hovhannes Bachkov, will leave for Doha by white card, which was obtained after long negotiations.
Boxing federation decided to create a coaching council for more effective work.
The vice president of Armenia's National Olympic Committee, Derenik Gabrielyan also made a speech noting that for the development of boxing in Armenia it is very important to have a united coaching council.