Բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականը բասկետբոլի Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնության եզրափակչում է:
Առաջին քառորդում Հայաստանի հավաքականը զիջում էր մրցակցին միայն 4 միավորով (16:20): Այնուհետ երկրորդ քառորդում Տիգրան Գյոկչյանի սաները ոչ միայն հետ բերեցին կորցրած միավորները, այլև առաջ էին հաշվի մեջ մեկ միավորով` 35:34: Երրորդ քառորդը բավականին դժվարին ստացվեց երկու թիմերի համար էլ, սակայն Հայաստանի հավաքականը շարունակում էր տիրել նախաձեռնությանը` 51:46: Ի վերջո հանդիպումն ավարտվեց 74:60 և Հայաստանի հավաքականն առաջին անգամ մասնակցելով Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությանը դուրս եկավ եզրափակիչ:
Այս խաղում ամենաարդյունավետը Անդրե Սպայտ Մկրտչյանն էր` 24 միավոր:
Կիսաեզրափակչի մյուս զույգերը կազմել են Անդորրան և Սան Մարինոն: Նրանք ուժերը կչափեն Երևանի ժամանակով 21:30-ին:

Мужская сборная Армении по баскетболу в финале чемпионата малых стран Европы.
В первой четверти сборная Армении уступала сопернику всего 4 очка (16:20). Во второй четверти подопечные Тиграна Гекчяна не только вернули потерянные очки, но и были впереди на одно очко (35:34). Третья четверть была довольно сложной для обеих команд, однако сборная Армении продолжала лидировать в счете (51:46). Наконец, встреча завершилась со счетом 74:60, и сборная Армении, впервые принимая участие в чемпионате малых стран Европы, вышла в финал.
В этой игре самым результативным игроком был признан Андре Спайт Мкртчян, заработавший 24 очка.
В другой игре полуфинала встретятся Андорра и Сан-Марино, которые померятся силами в 21:30 по ереванскому времени.