ՀԱՕԿ նախագահի պարգևներին արժանացան «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթի կրտսեր անդամները
Ծաղկաձորի քաղաքային մարզադաշտում կայացավ արդեն ավանդական դարձած` Հայաստանի Հանրապետության նախագահի մրցանակի՝ «Լավագույն մարզական ընտանիք» մրցույթը։
13-րդ անգամ անցկացվող մրցույթում թիմային հաշվարկում առաջին տեղում Երևանի թիմն է, երկրորդ և երրորդ տեղերը համապատասխանաբար գրավեցին Կոտայքի և Շիրակի մարզերը։
Ավանդույթի համաձայն` Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ` Գագիկ Ծառուկյանը դրամական պարգևների արժանացրեց բոլոր 4 տարիքային խմբերի և հաշմանդամություն ունեցող կրտսեր մասնակիցներին։
Այս տարի 100 հազար դրամ պարգևը մասնակիցներին փոխանցեց ՀԱՕԿ առաջին նախագահ` Ռուբեն Հակոբյանը։
Եզրափակիչ փուլին մասնակցում էին 4 տարիքային խմբերում մրցութային երկրորդ փուլի հաղթող 144 ընտանիքները՝ Երևան քաղաքից, ՀՀ մարզերից և ԼՂՀ-ից:
Ընտանիքները պայքարում էին խաղային փոխանցավազք` 80 մ (15 մ + 25 մ + 40 մ), խաղային փոխանցավազք` 30 մ, հեռացատկ (տեղից), «Հավաքիր «Հաղթանակ» բառը» մրցույթ, վարժություն` բասկետբոլի գնդակով, խաղային փոխանցավազք` թենիսի գնդակներով և հրաձգություն (օդամղիչ հրացանով) մրցաձևերում: Մրցումների մեկնարկային փուլին մասնակցել է 2061 ընտանիք (6183 մասնակցով):

На городском стадионе Цахкадзора состоялся ставший уже традиционным конкурс на приз президента РА «Лучшая спортивная семья».
На проводимом в 13-й раз конкурсе в командном зачете на первом месте – команда Еревана, второе и третье места заняли области Котайк и Ширак, соответственно.
Согласно традиции, денежных премий президента Национального олимпийского комитета Армении Гагика Царукяна удостоились младшие участники всех 4-х возрастных групп, а также имеющие инвалидность.
В этом году награду в 100 тысяч драм участникам передал первый президент НОК Армении Рубен Акопян.
В финале принимали участие 144 семьи -победители второго тура в 4-х возрастных группах из Еревана, областей РА и НКР.
Семьи соревновались в игровой эстафете на 80 м (15 м + 25 м + 40 м), в игровой эстафете на 30 м, в прыжках в длину (с места), в конкурсе «Собери слово «Победа»», в упражнении с баскетбольным мячом, в игровой эстафете с теннисными мячами и в стрельбе из пневматической винтовки. В стартовом этапе соревнований принимала участие 2061 семья (6183 участника).