ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Իրինա Ռոդնինայի հետ
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն օրերս հանդիպել է լեգենդար գեղասահորդուհի, Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն Իրինա Ռոդնինայի հետ:
Հանդիպումից առաջ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը հյուրերի հետ շրջեց «Օլիմպավան»-ում: Լեգենդար գեղասահորդուհին հիացմունքով շրջեց տարածքով և ասաց, որ նախանձում է Հայաստանի այս հարստությանը:
Հանդիպման ընթացքում Ռոդնինան նշեց, որ նրա անունով Երևանում բացված մարզադպրոցը ՀԱՕԿ նախագահի աջակցության կարիքն ունի:
«Ես միշտ հիացմունքով եմ հետևել Ձեր ծավալած գործունեությանը: Այս հրաշալի կառույցը ևս մեկ ապացույց է այն բանի, որ Դուք անշահախնդիր կերպով եք սիրում հայկական սպորտը և ցանկանում եք այն զարգացնել: Եվ հենց այդ պատճառով է, որ մենք այժմ այստեղ ենք: Ես շատ շնորհակալ եմ և զգացված, որ իմ անունով մարզադպրոց կա Երևանում: Հայկական գեղասահքը լավ ավանդույթներ է ունեցել և հիմա էլ կարծես նորից փորձում է վերածնունդ ապրել: Ցանկանում ենք վայելել Ձեր աջակցությունը, օգնությունը: Իսկ արդյունքներն էլ, հավատացեք` չեն ուշանա»,-ասաց օլիմպիական չեմպիոնը:
Ի պատասխան Ռոդնինայի խնդրանքին`ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շեշտեց. «Բազմիցս ասել եմ, որ ես հայկական սպորտի կողքին եմ: Ինչով պետք է` ձեզ կաջակցենք և կօգնենք: Վստահ եղեք` Ձեր խնդրանքն ու դիմումն անպատասխան չեն մնա»:

16:55 - 26 Jul, 2016
These days the president of the National Olympic Committee of Armenia, Gagik Tsarukyan, has met the legendary figure skater, three-time Olympic and multiple-time European champion, Irina Rodnina.
Before the meeting the vice president of the NOC of Armenia, Hrachya Rostomyan, showed the guests the Olympavan. The legendary figure skater was envious of this wealth of Armenia.
During the meeting Rodnina stressed that her sports school in Yerevan needs the ANOC president's support.
''I have always followed your activities with admiration. This wonderful structure proves one more time that you love Armenian sport unselfishly and want to develop it. And that's the reason that we are here.  I am very grateful and excited that there is a sports school in Yerevan that bears my name. The Armenian figure skating has had good traditions and now it tries to be reborn. We want to enjoy your support and help. As for the results, believe me they won't be late,'' the Olympic champion said.
In response to Rodnina's request ANOC President Gagik Tsarukyan stressed, ''I have repeatedly said that I am beside Amenian sport. I will support and help you with everything possible. Be sure that your request won't stay unanswered.''