ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը հանդիպել է Իրինա Ռոդնինայի հետ
Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանն օրերս հանդիպել է լեգենդար գեղասահորդուհի, Օլիմպիական խաղերի եռակի, աշխարհի և Եվրոպայի բազմակի չեմպիոն Իրինա Ռոդնինայի հետ:
Հանդիպումից առաջ ՀԱՕԿ գլխավոր քարտուղար Հրաչյա Ռոստոմյանը հյուրերի հետ շրջեց «Օլիմպավան»-ում: Լեգենդար գեղասահորդուհին հիացմունքով շրջեց տարածքով և ասաց, որ նախանձում է Հայաստանի այս հարստությանը:
Հանդիպման ընթացքում Ռոդնինան նշեց, որ նրա անունով Երևանում բացված մարզադպրոցը ՀԱՕԿ նախագահի աջակցության կարիքն ունի:
«Ես միշտ հիացմունքով եմ հետևել Ձեր ծավալած գործունեությանը: Այս հրաշալի կառույցը ևս մեկ ապացույց է այն բանի, որ Դուք անշահախնդիր կերպով եք սիրում հայկական սպորտը և ցանկանում եք այն զարգացնել: Եվ հենց այդ պատճառով է, որ մենք այժմ այստեղ ենք: Ես շատ շնորհակալ եմ և զգացված, որ իմ անունով մարզադպրոց կա Երևանում: Հայկական գեղասահքը լավ ավանդույթներ է ունեցել և հիմա էլ կարծես նորից փորձում է վերածնունդ ապրել: Ցանկանում ենք վայելել Ձեր աջակցությունը, օգնությունը: Իսկ արդյունքներն էլ, հավատացեք` չեն ուշանա»,-ասաց օլիմպիական չեմպիոնը:
Ի պատասխան Ռոդնինայի խնդրանքին`ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը շեշտեց. «Բազմիցս ասել եմ, որ ես հայկական սպորտի կողքին եմ: Ինչով պետք է` ձեզ կաջակցենք և կօգնենք: Վստահ եղեք` Ձեր խնդրանքն ու դիմումն անպատասխան չեն մնա»:

Президент НОК Армении Гагик Царукян встретился с Ириной Родниной
Президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян на днях встретился с легендарной фигуристкой, трехкратной чемпионкой Олимпийских игр, многократной чемпионкой мира и Европы Ириной Родниной.
Перед встречей генеральный секретарь НОК Армении Грачья Ростомян побывал с гостями в «Олимпаване». Легендарная фигуристка с восхищением осмотрела территорию и сказала, что завидует такому богатству Армении.
Во время встречи Роднина отметила, что открытая в Ереване спортшкола ее имени нуждается в поддержке президента НОК Армении.
«Я всегда с восхищением следила за вашей деятельностью. Это прекрасное сооружение еще раз доказывает, что вы бескорыстно любите армянский спорт и хотите развивать его. Поэтому мы сейчас здесь. Я очень благодарна и тронута, что в Ереване есть спортшкола моего имени. Армянское фигурное катание имело хорошие традиции и сейчас, кажется, хочет возродится. Мы хотим получить вашу поддержку и помощь, а результаты, поверьте, не заставят себя ждать»,-отметила олимпийская чемпионка.
В ответ на просьбу Родниной президент НОК Армении Гагик Царукян отметил: «Я многократно заявлял, что всегда стою рядом с армянским спортом. Поддержим и поможем, чем нужно. Будьте уверены, что ваша просьба не останется без ответа».