Ծանրամարտի` Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը գոհ է Սոնա Պողոսյանի ելույթից Օլիմպիական խաղերում։
«Ծանրամարտում կա նման բան, եթե 6 մոտեցումից 5-ը բարձրացնում են, ապա դա լավ արդյունք է։ Սոնան մինչ այս մասնակցեց երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը` 69 կգ քաշային կարգում, այդ իսկ պատճառով պոկում վարժությունը լիարժեք չկարողացավ կատարել։ Հրում վարժությունում Սոնան գերազանցեց իր լավագույն արդյունքը։ Նա խոստումնալից մարզուհի է և եթե շարունակի նույն ոգով, ապա մեծ ապագա կունենա»,- փաստեց գլխավոր մարզիչը։

Главный тренер женской сборной Армении по тяжелой атлетике Арташес Нерсисян доволен выступлением Соны Погосян на Олимпийских играх.
«В тяжелой атлетике, если поднимают 5 из 6-и подходов, то это считается хорошим результатом. Сона до этого участвовала в молодежном чемпионате мира в весовой категории 69 кг, поэтому не смогла выполнить полноценный рывок. В толчке Сона превзошла свой лучший результат. Она – перспективная спортсменка, и если продолжит в том же духе, то ее ждет большое будущее»,-отметил главный тренер.
В подгруппе В среди женщин весовой категории 75 кг Сона Погосян набрала в сумме двоеборья 223 кг и заняла 3-е место.