Ծանրամարտի` Հայաստանի կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանը գոհ է Սոնա Պողոսյանի ելույթից Օլիմպիական խաղերում։
«Ծանրամարտում կա նման բան, եթե 6 մոտեցումից 5-ը բարձրացնում են, ապա դա լավ արդյունք է։ Սոնան մինչ այս մասնակցեց երիտասարդների աշխարհի առաջնությանը` 69 կգ քաշային կարգում, այդ իսկ պատճառով պոկում վարժությունը լիարժեք չկարողացավ կատարել։ Հրում վարժությունում Սոնան գերազանցեց իր լավագույն արդյունքը։ Նա խոստումնալից մարզուհի է և եթե շարունակի նույն ոգով, ապա մեծ ապագա կունենա»,- փաստեց գլխավոր մարզիչը։

The head coach of the Armenian women's weightlifting team, Artashes Nersisyan, is pleased with Sona Poghosyan's performance at the Olympic Games.
''In weightlifting lifting 5 attempts from 6 is a good result. Before the Olympics, Sona had participated in the World Youth Championship at 69kg, and that's why she couldn't fulfill the snatch well. In the clean and jerk Sona crossed her best result. She is a promising athlete and if she continues in same spirit she will have a great future,'' the head coach stated.