ՀՀ և ՀԱՕԿ նախագահները Ռիոյում հանդիպեցին հայ օլիմպիականներին
Ամառային 31-րդ Օլիմպիական խաղերը շարունակվում են: Այսօր՝ օգոստոսի 13-ին, հայ օլիմպիականների հետ հանդիպելու էին եկել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը և Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը:
Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը վստահություն է հայտնել, որ հայ մարզիկներն ունենալու են հաջողություններ և հիշեցրել է, որ այդ հաջողությունները նաև մեր ժողովրդին ավելի ճանաչելի են դարձնում: Սերժ Սարգսյանը շեշտել է, որ հայ մարզիկները մրցելու են այլ՝ ավելի մեծ ազգերի ընտրյալների հետ, ովքեր իրենց սեփական երկրներում հազարավոր մրցակիցներ ունեն, և այդ հանգամանքից ելնելով է, որ հայ մարզիկի ձեռքբերումն ավելի է արժևորվելու:
Օլիմպիական ավանում հայ մարզիկներին դիմեց նաև ՀԱՕԿ նախագահ Գագիկ Ծառուկյանը. «Հարգելի օլիմպիականներ, ամենակարևորը դուք գիտեք, որ դուք ուժեղ եք: Այսօր ամբողջ հայ ազգը ձեր հաջողությանն է սպասում: Օր ու գիշեր սպասում ենք ձեր հաղթանակներին: Բոլորն էլ գիտեն, որ մենք մեդալների իրական հավակնորդներ ունենք: Կարող էինք արդեն նվաճած մեդալներ ունենալ, եթե Անդրանիկ Կարապետյանը ցավալի վնասվածք չստանար: Ելույթներից առաջ հաղթանակի տրամադրվեք: Դուք պետք է հնարավոր ամեն ինչ անեք, որ արժանի ներկայանաք: Եկել ենք այստեղ, ձեզ երկրպագելու և աջակցելու համար: Աստված ձեզ պահապան լինի, սպասում ենք մեդալների»:

Президенты РА и НОК Армении встретились с армянскими олимпийцами в Рио
31-е летние Олимпийские игры продолжаются. Сегодня, 13-го августа, с армянскими олимпийцами встретились президент Республики Армения Серж Саргсян и президент Национального олимпийского комитета Армении Гагик Царукян.
Президент Республики Серж Саргсян выразил уверенность, что армянские спортсмены будут иметь успехи, и напомнил, что эти успехи также способствуют узнаваемости нашего народа. Серж Саргсян отметил, что армянские спортсмены соревнуются с избранниками других, более крупных наций, которые имеют тысячи конкурентов в собственных странах, и поэтому достижения армянских спортсменов еще ценнее.
В олимпийском городке к армянским спортсменам обратился также президент НОК Армении Гагик Царукян: «Уважаемые олимпийцы, самое главное вы знаете, что вы сильны. Сегодня весь армянский народ ждет вашего успеха. Мы день и ночь ждем ваших побед. Все знают, что у нас есть реальные претенденты на медали. У нас уже могли быть завоеванные медали, если бы Андраник Карапетян не получил травму. Настраивайтесь на победу перед выступлениями. Вы должны сделать все, чтобы выступить достойно. Мы приехали сюда, чтобы болеть за вас и поддержать вас. Храни вас Бог, мы ждем медалей».
В последующие дни президенты РА и НОК Армении будут присуствовать на выступлениях армянских олимпийцев.