Կարատեի Հայաստանի հավաքականները կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը
Կարատեի Հայաստանի պատանիների, երիտասարդների և մինչև 21 տարեկան մեծահասակների հավաքականները փետրվարի 17-19-ը Բուլղարիայի մայրաքաղաք Սոֆիայում կմասնակցեն Եվրոպայի առաջնությանը: Այս մասին հայտնում է Հայաստանի կարատեի ֆեդերացիան:
Հայաստանի ընտրանին հանդես է գալու հետևյալ կազմով` Հարություն Առաքելյան (16-17տ. տարիքային խումբ, 55կգ. քաշային կարգ), Սիմոն Մովսիսյան (14-15տ., 63կգ.), Էրիկ Խաչատրյան (14-15տ., 52կգ.), Անիտա Մակյան (16-17տ., 59կգ.), Ռուդիկ Շուխյան (14-15տ., 57կգ.), Կարեն Սարգսյան (16-17տ., 68կգ.), Ալբերտ Ավետիսյան (16-17տ., 61կգ.), Միխայիլ Մխիթարյան (16-17տ., կատա), Սերգեյ Դալլաքյան (18-21տ., 67կգ.), Սերյոժա Սարգսյան (18-21տ., 75կգ.), Էդգար Մինասյան (18-21տ., 60կգ.), Դավիթ Մակյան (14-15տ., 70կգ.):
2016 թվականի օգոստոսին կարատե մարզաձևը, որը ներկայացնում է WKF-ը (Աշխարհի կարատեի ֆեդերացիան), ճանաչվել է օլիմպիական մարզաձև: 2020թ. Ճապոնիայի մայրաքաղաք Տոկիոյում կայանալիք Օլիմպիական խաղերին կնախապատրաստվի նաև Հայաստանի կարատեի ազգային հավաքականը: Ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Գրիգորյանի խոսքով հայ մարզիկները «Տոկիո-2020»-ին կմասնակցեն այն դեպքում, եթե դառնան Եվրոպայի չեմպիոն կամ աշխարհի առաջնության մրցանակակիր:

Сборные юношей, молодежи и взрослых (до 21 года) Армении по каратэ с 17 по 19 февраля примут участие в чемпионате Европы, который пройдет в Софии. Об этом сообщает пресс-служба Федерации каратэ Армении.
Армянская команда выступит в следующем составе: Арутюн Аракелян (возрастная группа 16-17 лет, 55 кг), Симон Мовсисян (14-15 лет, 63 кг), Эрик Хачатрян (14-15 лет, 52 кг), Анита Макян (16-17, 59 кг), Рудик Шухян (14-15 лет, 57 кг), Карен Саргсян (16-17 лет, 68 кг), Альберт Аветисян (16-17 лет, 61 кг), Михаил Мхитарян (16-17 лет, ката), Сергей Даллакян (18-21, 75 кг), Сережа Саргсян (18-21, 75 кг), Эдгар Минасян (18-21, 60 кг), Давид Макян (14-15 лет, 70 кг).
С августа 2016 года каратэ, представляемое Всемирной федерацией каратэ (WKF), признано олимпийским видом спорта. На Олимпийских играх 2020 года в Токио впервые выступит и национальная сборная Армении. По словам генерального секретаря ФКА Николая Григоряна, спортсмены попадут в Токио-2020 в том случае, если станут чемпионами Европы или призерами первенства мира.