Արմեն Մկրտչյան. Երիտասարդներն ամեն ինչ անում են լավ տպավորություն թողնելու համար
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստանի առաջնության ավարտից հետո ազգային հավաքականի նորանշանակ գլխավոր մարզիչ Արմեն Մկրտչյանը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց, որ առաջնության արդյունքներով կձևավորվի հավաքականի կազմը, որը կսկսի նախապատրաստվել Եվրոպայի առաջնությանը.
«Երիտասարդ ըմբիշներն ամեն ինչ անում էին, լավ տպավորություն թողնելու համար: Առաջնության մասնակիցների քանակն ինձ չի բավարարում (88 ըմբիշ), բայց այն է, ինչ կա: Հիմա արդյունքները վերլուծելուց հետո, կձևավորենք հավաքականը, որը փետրվարի 23-ից մարտի 8-ը ուսումնամարզական հավաքի կմեկնի Ծաղկաձոր: Հրավիրվելու է չեմպիոնների ու մեդալակիրների ընդլայնված կազմ: Հավաքից հետո կմասնակցենք Ստամբուլում կայանալիք միջազգային մրցաշարին: Այնուհետեւ Թբիլիսիում ուսումնամարզական հավաք կունենանք Վրաստանի հավաքականի հետ, որի ժամանակացույցը դեռ պետք է ճշտվի: Մեր վերջնական նպատակն այս փուլում Սերբիայում նշանակված Եվրոպայի առաջնությունն է»,- ասաց Արմեն Մկրտչյանը:
Հավաքականի նորընտիր մարզիչը ևս մեկ անգամ իր շնորհակալությունը հայտնեց Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի նախագահ Գագիկ Ծառուկյանին, ցուցաբերած վտահության համար և ասաց, որ ուրախ է գտնվել հայրենիքում ու աշխատել իր վաղեմի ընկերների հետ:

Армен Мкртчян: Молодежь старается проявить себя
"По итогам соревнования будет сформирована команда, которая будет готовиться к первенству Европы"-, сообщил главный тренер национальной сборной Армен Мкртчян.
"В ходе чемпионата страны я смог увидеть много молодых борцов, которые стараются показать себя и пробиться в сборную. Количество участников первенства (88 борцов) меня не удовлетворяет, но надо опираться на то, что есть.
Проанализируем результаты турнира и сформируем команду, которая примет участие в учебно-тренировочных сборах. С 23 февраля по 8 марта проведем сбор в Цахкадзоре, после чего выступим на международном турнире в Стамбуле.
В Цахкадзор возьмем расширенный состав – чемпионов и призеров первенства республики. После Стамбула планируем провести совместный учебно-тренировочный сбор со сборной Грузии в Тбилиси. Сроки будем согласовывать с грузинскими коллегами.
Конечная цель на данном этапе – чемпионат Европы в Сербии", - отметил Армен Мкртчян.
Наставник еще раз выразил благодарность президенту НОК РА Гагику Царукяну за оказанное доверие и сказал, что ему очень приятно работать на родине вместе со своими старыми друзьями и коллегами.