Դավիթ Թորոսյան. Հավաքականի առաջին համարներն աստիճանաբար մարզավիճակ են ձեռք բերում
Մարտի 14-ից 17-ը Գերմանիայի Հալե քաղաքում անցկացվելու է բռնցքամարտի «Chemistry Cup 2017» միջազգային մրցաշարը, որին Հայաստանից մասնակցելու են Հովհաննես Դանիելյանը՝ 49 կգ քաշային կարգ, Գոռ Երիցյանը՝ 69 կգ եւ Վազգեն Շահվերդյանը՝ 81 կգ:
Բռնցքամարտի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը ՀԱՕԿ լրատվականին ասաց, որ Սոչիում կայացած «Ստրանջայի» մրցաշարից հետո որոշել են առաջատար բռնցքամարտիկներին հանգիստ տալ.
«Թիմը Գերմանիա մեկնելու է մարտի 13-ին՝ իմ օգնական Վահան Ադիլխանյանի ղեկվարությամբ: Կազմը կարող էր ավելի մեծ լինել, սակայն որոշ մարզիկների հետ վիզայի խնդիրներ առաջացան: Հովհաննես Դանիելյանը ռինգ է վերադառնում վնասվածքից հետո: Մինչեւ իմ` հավաքական գալը, նա մեկ անգամ մասնակցել է միջազգային մրցաշարի»,-ասաց գլխավոր մարզիչը:
Դավիթ Թորոսյանն ընդհանուր առմամբ գոհ է «Ստրանջայի» արդյունքից՝ նկատի ունենալով, որ Հովհաննես Բաչկովը ոսկե մեդալ նվաճեց.
«Ես մի քանիսից ավելի շատ սպասելիքներ ունեի, սակայն Բաչկովի մեդալը ծածկում է ամեն ինչ: Հավաքականի առաջին համարներն օլիմպիական խաղերից հետո աստիճանաբար մարզավիճակ են ձեռք բերում եւ ապագայում պետք է ավելի բարձր մակարդակ բարձրանան»,-ասում է Դավիթ Թորոսյանը:
Փետրվարին հետաձգված Հայաստանի երիտասարդական առաջնությունը կանցկացվի մոտ ապագայում: Ժամկետները, ինչպես պատանեկան առաջնության դեպքում, հայտնի կդառնան շուտով, իսկ մեծահասակների առաջնությունը կկայանա տարեվերջին:

В немецком городе Халле с 14 по 17 марта пройдет международный турнир по боксу "Chemistry Cup 2017" В турнире примут участие три представителя Армении: Оганес Даниелян (49 кг), Гор Ерицян (69 кг) и Вазген Щахвердян (81 кг).
"После турнира "Странджа" в Софии мы решили дать отдых нашим ведущим боксерам, - сказал в беседе с пресс-службой НОК РА главный тренер национальной сборной Давид Торосян.
"Команда оправится в Германию 13 марта под руководством моего помощника Вагана Адилханяна. Состав мог быть больше, но у некоторых спортсменов возникли проблемы с визами. Оганес Даниелян возвращается на ринг после травмы. До моего прихода в сборную он уже участвовал в одном международном турнире".
Давид Торосян, в общем, доволен итогам "Странджи", учитывая, что Оганес Бачков выиграл золотую медаль.
"От некоторых я ожидал большего, но победа Бачкова перекрывает все. Первые номера сборной после Олимпийских игр постепенно набирают форму и в будущем должны выйти на более высокий уровень" – сказал тренер.
Чемпионат Армении среди молодежи, отложенный в феврале, будет проведен в ближайшем будущем. Сроки скоро станут известны, как и в случае с юношеским первенством. Взрослый чемпионат республики состоится в конце года.