Ծանրամարտի Հայաստանի տղամարդկանց եւ կանանց ազգային հավաքականները նախապատրաստվում են ապրիլի 1-ից 9-ը Խորվաթիայի Սպլիտ քաղաքում կայանալիք Եվրոպայի առաջնությանը:
Հայաստանի ծանրամարտի ֆեդերացիայի գլխավոր քարտուղար, տղամարդկանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Փաշիկ Ալավերդյանը ՀԱՕԿ լրատվականին տրամադրել է Եվրոպայի առաջնություն մեկնող մարզիկների ցուցակը:
Նրանք են. 85 կգ՝ Անդրանիկ Կարապետյան, 94 կգ՝ Կարուշ Ղուկասյան, 105 կգ՝ Սիմոն Մարտիրոսյան եւ Սամվել Գասպարյան, +105 կգ՝ Գոռ Մինասյան եւ Ռուբեն Ալեքսանյան:
Կանանց հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արտաշես Ներսիսյանն էլ թիմում ընդգրկել է 58 կգ քաշային Իզաբելլա Յայլյանին, 75 կգ Սոնա Պողոսյանին եւ 90 կգ Տաթեւ Հակոբյանին:

Генеральный секретарь Федерации тяжелой атлетики Армении и главный тренер мужской сборной Пашик Алавердян сегодня в беседе с пресс-службой НОК РА объявил состав национальной команды.
На помост с хорватском Сплите выйдут Андраник Карапетян (85 кг), Гаруш Гукасян (94 кг), Симон Мартиросян и Самвел Гаспарян (105 кг), Рубен Алексанян и Гор Минасян (+105 кг).
Главный тренер женской сборной Арташес Нерсисян сообщил, что в чемпионате Европы выступят Изабелла Яйлян (58 кг), Сона Погосян (75 кг) и Татев Погосян (90 кг).