Դավիթ Համբարձումյանի անվան ջրացատկի օլիմպիական հերթափոխի մասնագիտացված մարզադպրոցում ավարտվեց ջրացատկի Հայաստանի առաջնությունը: Մասնակիցներն այսօր մրցեցին աշտարակացատկում:
Մեծահասակների 10 մետր աշտարակացատկում չեմպիոն դարձավ Վարդան Բայանդուրյանը: Լավագույն եռյակում նրան հաջորդեցին Վլադիմիր Հարությունյանն ու Լեւ Սարգսյանը:
Պատանիների աշտարակացատկում մրցանակակիրների եռյակը կազմեցին Մարատ Գրիգորյանը, Արման Ենոքյանը եւ Դավիթ Մովսիսյանը, իսկ աղջիկների մեջ՝ Քրիստինե Հակոբյանը, Ալիսա Զաքարյանը եւ Աֆինա Գեւորգյանը:
Սկսնակների 1 մետր ոստնակացատկում հաղթեցին Անի Խուրշուդյանն ու Մհեր Չիչոյանը:
Պարգեւատրության ավարտին ՀՀ սպորտի եւ երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Գաբրիել Ղազարյանը միջազգային կարգի սպորտի վարպետի կրծքանշան հանձնեց Ազատ Հարությունյանին:

В ереванской специализированной ДЮСШ олимпийского резерва по прыжкам в воду имени Давида Амбарцумяна завершился чемпионат Армении по прыжкам в воду. Участники сегодня соревновались в прыжках с вышки.
У мужчин чемпионом на 10-метровой вышке стал Вардан Баяндурян. Вслед за ним в тройке лучших расположились Владимир Арутюнян и Лев Саргсян.
Тройку призеров у юношей составили Марат Григорян, Арман Енокян и Давид Мовсисян, а у девушек – Кристине Акопян, Алиса Закарян и Афина Геворгян.
В группе начинающих (1-метровый трамплин) победили Ани Хуршудян и Мгер Чичоян.
По завершению церемонии награждения заместитель министра спорта и по делам молодежи Габриел Казарян вручил значок мастера спорта международной класса Азату Арутюняну.