Գեւորգ Դանիելյան. Ցանկանում ենք լավագույն կերպով պատրաստվել աշխարհի առաջնությանը
Հունիսի 20-ից 30-ը Հարավային Կորեայի Մուջու քաղաքում կընթանա թաեքվոնդոյի աշխարհի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը կներկայացնեն Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ) եւ Արման Երեմյանը (87 կգ):
Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց, որ Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիան Իրանից երեք մարզիկի է հրավիրել, համատեղ մարզումներ եւ մրցումային մենամարտեր անցկացնելու համար: Հունիսի 3-ից 13-ը Երեւանում ուսումնամարզական հավաք կանցկացվի.
«Մենք ամեն ինչ անում ենք, որպեսզի պատրաստվենք եւ լավագույնս հանդես գանք Հարավային Կորեայում»,- ասաց հավաքականի գլխավոր մարզիչը:
Նշենք, որ մայիսի 12-ին, «Դինամո» մարզադահլիճում կայացավ թաեքվոնդոյի «Արմար» ակումբի բաց առաջնությունը, որին մասնակցում էին 170-ից ավել պատանի մարզիկներ (2001/2010 թթ. ծնված) Երեւանից եւ հանրապետության մարզերից, որոնք մրցեցին հինգ տարիքային խմբերում:
ՀԹՖ-ի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը հայտնեց, որ կրտսեր տարիքի աշխարհի եւ Եվրոպայի առաջնություններին մասնակցում են 13 եւ բարձր տարիքի մարզիկներ: Մինչ այդ եւս երեխաները պետք է մրցումների մասնակցեն: Ակումբային առաջնությունը, ունենալով հանրապետության առաջնության ոչ պաշտոնական կարգավիճակ, ծառայում է հենց այս նպատակին:

Геворг Даниелян: Хотим наилучшим образом подготовиться к чемпионату мира
С 20 по 30 июня в южнокорейском Муджу пройдет чемпионат мира по тхэквондо, в котором Армению представят Сергей Вардазарян (68 кг), Давид Вардумян (74 кг) и Арман Еремян (87 кг).
Главный тренер национальной сборной Геворг Даниелян в беседе с пресс-службой НОКА рассказал, что Федерация тхэквондо Армении пригласила троих спортсменов из Ирана, для проведения совместных тренировок и спаррингов. С 3 по 13 июня в Ереване пройдет учебно-тренировочный сбор.
"Мы делаем все, чтобы подготовиться и выступить в Южной Корее наилучшим образом", - сказал главный тренер сборной.
Отметим, что 12 мая в спортзале общества "Динамо" состоялось открытое первенство клуба "Армар" по тхэквондо с участием свыше 170 юных спортсменов 2001/2010 гг. рождения, соревновавшихся в пяти возрастных категориях, из Еревана и марзов республики.
Вице-президент и исполнительный директор ФТА Вардан Каграманян сообщил, что чемпионаты мира и Европы младшего возраста проводятся, начиная с 13 лет. До этого детям тоже нужно соревноваться, и клубное первенство служит данной цели, имея неофициальный статус чемпионата республики.