Լողի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Միսակ Գաբրիելյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում տեղեկացրեց, որ Հունգարիայի մայրաքաղաք Բուդապեշտում հուլիսի 16-ից 30-ն անցկացվելիք ջրային մարզաձեւերի աշխարհի առաջնությունում Հայաստանը ներկայացված է լինելու չորս լողորդով:
Վահան Մխիթարյանը հանդես կգա 50 մետր ազատ եւ բատերֆլայ ոճերում, Վլադիմիր Մամիկոնյանը՝ 100 մետր ազատ ոճում, Անի Պողոսյանը՝ 50 մետր ազատ ոճում եւ թիկնալողում, իսկ Էլեն Եսայանը՝ 50, 100, հավանական է նաեւ, 200 մետր բրաս լողաոճում:
Հունիսի երկրորդ կեսին մեծահասակ ու պատանի լողորդները համատեղ ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն Ծաղկաձորում:

С 16 по 30 июля в Будапеште пройдет чемпионат мира по водным видам спорта. Армения будет представлена 4 пловцами.
Как сообщил пресс-службе НОКА главный тренер национальной сборной Мисак Габриелян, в столице Венгрии выступят Ваган Мхитарян (50 м вольный стиль и 50 м баттерфляй), Владимир Мамиконян (100 м вольный стиль), Ани Погосян (50 м вольный стиль и 50 м на спине) и Элен Есаян (50, 100 и вероятно 200 м брасс).
Во второй половине июня взрослые и юные пловцы проведут совместный учебно-тренировочный сбор в Цахкадзоре.