Ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականը մայիսի 26-27-ը Բելառուսում մասնակցել է միջազգային մրցաշարի։ Հայ ըմբիշները ոսկե, արծաթե ու բրոնզե մեդալներ են նվաճել։
Երիտասարդները մրցել են մեծահասակների մրցաշարում։
Բելառուսում չեմպիոն են դարձել Արսեն Հարությունյանը (57 կգ քաշային կարգ) եւ Գեղամ Գալստյանը (65 կգ)։ Արծաթե մեդալի են արժանացել Կարեն Զուրաբյանը (57 կգ), Գեւորգ Մխեյանը (70 կգ) եւ Հովհաննես Մաղաքյանը (125 կգ)։ Իսկ Վարդգես Կարապետյանը (65 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ) եւ Հովհաննես Մխիթարյանը (86 կգ) կանգնել են պատվո հարթակի երրորդ աստիճանին։
Հավաքականի ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում նշեց, որ ընդհանուր առմամբ գոհ է տղաներից։ Մինչեւ Եվրոպայի առաջնությունը սխալները շտկելու ժամանակ ունեն։
Այժմ ազատ ոճի երիտասարդական հավաքականը Վլադիկավկազում է, որտեղ մինչեւ հունիսի 10-ն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնի։

Молодые борцы вольного стиля завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали на международном турнире
19:16 - 28 Май, 2017
Молодежная сборная Армении по борьбе 26-27 мая приняла участие в молодежном турнире в Беларуси. Армянские борцы завоевали золотые, серебряные и бронзовые медали.
Юниоры соревновались вместе со взрослыми.
Чемпионами в Беларуси стали Арсен Арутюнян (весовая категория 57 кг) и Гегам Галстян (65 кг). Серебряных медалей удостоились Карен Зурабян (57 кг), Геворг Мхеян (70 кг) и Оганес Магакян (125 кг). А Вардкес Карапетян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг) и Оганес Мхитарян (86 кг) поднялись на третью ступеньку пьедестала почета.
Старший тренер сборной Аветик Варданян в беседе с пресс-службой НОКА отметил, что, в общем, он доволен выступлением ребят. До чемпионата Европы есть время для работы над ошибками.
Сейчас молодежная сборная по вольной борьбе находится во Владикавказе, где до 10 июня проведет учебно-тренировочный сбор.