Հունիսի 11-ին «Դինամո» ՄՀԿ-ում անցկացվեց թաեքվոնդոյի Հայաստանի կրտսեր պատանիների (Մ15 տարեկան) առաջնությունը, որին մասնակցեց Երեւանի եւ հանրապետության մարզերի 44 պատանի մարզիկ: Նրանք մրցեցին 10 քաշային կարգերում:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի թաեքվոնդոյի ֆեդերացիայի փոխնախագահ եւ գործադիր տնօրեն Վարդան Ղահրամանյանը հայտնեց, որ առաջնության արդյունքներով ձեւավորված հավաքականը, մարզիչ Սարգիս Սարգսյանի ղեկավարությամբ, կպատրաստվի Եվրոպայի առաջնությանը:
Կադետների մայրցամաքի առաջնությունը կանցկացվի սեպտեմբերի 21-ից 24-ը՝ Բուդապեշտում: Մինչ այդ, մեր մարզիկներն ուսումնամարզական հավաք կանցկացնեն Սեւանի ափին եւ, հնարավոր է, Իրանում:

Юных тхэквондистов ждет чемпионат Европы
11 июня в спортивном обществе "Динамо" прошел чемпионат Армении по тхэквондо среди кадетов (до 15 лет). В турнире приняли участие 44 юных спортсмена из Еревана и марзов республики, соревновавшиеся в 10 весовых категориях.
Как сообщил пресс-службе НОКА вице-президент и исполнительный директор Федерации тхэквондо Армении Вардан Каграманян, сформированная по итогам первенства сборная команда под руководством старшего тренера Саргиса Саргсяна будет готовиться к чемпионату Европы.
Первенство континента среди кадетов пройдет в Будапеште с 21 по 24 сентября. До этого наши ребята проведут учебно-тренировочный сбор на берегу Севана и, возможно, в Иране.