Հունիսի 24-ից 30-ը Հարավային Կորեայի Մուջու քաղաքում կկայանա թաեքվոնդոյի աշխարհի առաջնությունը: Ներկա պահին մասնակցության հայտ ներկայացրել է 183 երկիր (մոտ 2500 մարզիկ):
Հայաստանի հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանը հայտնեց, որ աշխարհի առաջնությունում մեր երկիրը կներկայացնեն Սերգեյ Վարդազարյանը (68 կգ), Դավիթ Վարդումյանը (74 կգ) եւ փորձառու Արման Երեմյանը (87 կգ):
«Հիմա թաեքվոնդոիստներն ուսումնամարզական հավաք են անցկացնում մայրաքաղաքի «Օլիմպիական ապագա» հավաքական թիմերի մարզական կենտրոնում: Հուսով եմ, աշխարհի առաջնություն մեր մարզիկները կներկայանան լավ մարզավիճակով եւ կկարողանան պայքարել մրցանակային տեղերի համար»,- ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց Գեւորգ Դանիելյանը:

С 24 по 30 июня в южнокорейском Муджу состоится чемпионат мира по тхэквондо. На данный момент заявки на участие подали 183 страны (около 2500 спортсменов).
Главный тренер сборной Армении Геворг Даниелян сообщил, что на мировом первенстве нашу страну представят Сергей Вардазарян (68 кг), Давид Вардумян (74 кг) и опытный Арман Еремян (87 кг).
"Сейчас тхэквондисты проводят учебно-тренировочный сбор в столичном спортивном центре сборных команд "Олимпиакан Апага". Надеюсь, что к чемпионату мира наши ребята подойдут в хорошей форме и смогут побороться за призовые места", - сказал Г. Даниелян в беседе с пресс-службой НОКА.