Կարապետյան-Սենեկալ զույգը 18-րդն է Եվրոպայի առաջնությունում
Մրցումային վերջին օրը լավագույններին որոշեցին պարային զույգերը: Հայաստանի ներկայացուցիչներ Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ զույգը, որը կարճ ծրագրից հետո 20-րդ տեղով որակավորվեցին ազատ ծրագրի համար, Եվրոպայի առաջնությունում զբաղեցրեցին 18-րդ հորիզոնականը՝ հավաքելով 125,19 միավոր:
Եվրոպայի չեմպիոնի կոչումը նվաճեցին ֆրանսիացիներ Գաբրիել Պապադակիս-Գուլիամե Սիզերոն:
Եվրոպայի մեծահասակների առաջնությունու Հայաստանը ներկայացնում էին Թինա Կարապետյան-Սիմոն Սենեկալ պարային զույգը, Անաստասիա Գալուստյանը, ով գրավեց 15-րդ հորիզոնականը և Սլավիկ Հայրապետյանը, ով կարճ ծրագրից հետո 31-րդ տեղում էր:

Пара фигуристов Карапетян-Пру-Сенекал - на 18-м месте на чемпионате Европы
В заключительный день соревнований определились лучшие среди танцевальных пар. Представляющая Армению пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал, заняв 20-е место после короткой программы, была квалифицирована для произвольной программы, после которой заняла 18-ю строчку чемпионата Европы, набрав 125,19 очков.
Звание чемпионов Европы завоевали французы Габриэль Пападакис-Гуалиме Сизерон.
Армению на чемпионате Европы по фигурному катанию среди взрослых представляли: танцевальная пара Тина Карапетян-Симон Пру-Сенекал, Анастасия Галустян, занявшая 15-ю строчку, и Славик Айрапетян, занявший 31-е место после короткой программы.