Արա Պողոսյան. Հաջորդ տարի կունենանք բասկետբոլի կանանց ազգային հավաքական
Հայաստանի բասկետբոլի ֆեդերացիան նախատեսում է հաջորդ տարի ստեղծել կանանց ազգային հավաքական: Այս մասին լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ֆեդերացիայի փոխնախագահ Արա Պողոսյանը.
«Մ 16 եւ Մ 18 տարեկան աղջիկների հավաքականների ծրագիրը նրա համար է, որ մենք ունենանք մարտունակ ազգային հավաքական: Նախատեսում ենք, որ կանանց ազգային թիմը կխաղա Եվրոպայի փոքր երկրների առաջնությունում, ինչպես տղամարդիկ:
Տարիքային թիմերից 4-5-ական աղջիկներ կհամալրեն ազգային հավաքականի կազմը: Մարզիչները կորոշեն, թե որ խաղացողները կլինեն: Կարծում եմ, նրանք բարձր մակարդակով հանդես կգան ազգային թիմում:
Կանանց հավաքականում կունենանք նաեւ Ամերիկայի ու Եվրոպայի հայ պրոֆեսիոնալ բասկետբոլիստներ»,- ասաց Արա Պողոսյանը:

Ара Погосян: В следующем году у нас будет национальная женская сборная по баскетболу
Федерация баскетбола Армении планирует в следующем году создать национальную женскую сборную. Об этом в беседе с журналистами заявил вице-президент федерации Ара Погосян.
"Программа создания сборных девушек до 16 и 18 лет осуществляется для того, чтобы у нас была боеспособная национальная сборная. Планируем, что женская сборная сыграет в чемпионате малых стран Европы, как мужчины.
4-5 девушек войдут в состав национальной сборной. Кто именно – решат тренеры. Думаю, они на высоком уровне выступят в национальной команде.
В женской сборной будут задействованы также профессиональные баскетболисты из Америки и Европы", - сказал Ара Погосян.