Այսօր, ժամը 20:00-ին, բասկետբոլի Հայաստանի տղամարդկանց ազգային հավաքականը ԿԱ ՊԵԿ մարզահամալիրում (նախկին «Միկա» մարզադահլիճ) անկախության 25 տարիների ընթացքում առաջին անգամ հանդես կգա աշխարհի պաշտոնական առաջնությունում՝ ընտրական փուլում հյուրընկալելով Սլովակիայի հավաքականին:
Այս իրավունքը մեր հավաքականը նվաճել է անցած տարի Մոլդովայում «C» դիվիզիոնում հաղթելու շնորհիվ: Ու թեեւ մեր խմբում հզոր թիմեր են՝ Բոսնիա եւ Հերցեգովինա, Շվեդիա, Սլովակիա, սակայն մեր հավաքականն էլ համալրված է բավականին ուժեղ եւ փորձառու բասկետբոլիստներով, որոնց մարզում է Եվրոպայի 20 լավագույն մարզիչներից մեկը՝ Նիկշա Բավցեւիչը, մասնագետ, որի ղեկավարած հավաքականներն ու ակումբային թիմերը մշտապես լուրջ ձեռքբերումներ են արձանագրել:
Մեր ազգային հավաքականը տրամադրված է ճակատամարտ տալ հեղինակավոր մրցակիցներին, որի համար շատ մեծ է նաեւ հանդիսատեսի ջերմ աջակցությունը մեր տղաներին:

Сегодня в 20:00 национальная сборная Армении по баскетболу в спорткомплексе КГД при правительстве РА (бывший спорткомплекс "Мика") впервые за 25 лет независимости выступит в официальном чемпионате мира, приняв в отборочном раунде сборную Словакии.
Это право наша сборная завоевала благодаря прошлогодней победе в дивизионе "С" в Молдове. И хотя в нашей группе мощные команды (Босния и Герцеговина, Швеция, Словакия), однако наша сборная тоже укреплена довольно сильными и опытными баскетболистами, которых тренирует один из 20 лучших тренеров Европы Никша Бавцевич, специалист, под руководством которого сборные и клубные команды постоянно фиксировали серьезные достижения.
Наша национальная сборная настроена дать бой авторитетным соперникам, для чего очень важна горячая поддержка зрителями наших ребят.