Բասկետբոլի 2019 թ. աշխարհի առաջնության ընտրական փուլում Հայաստանի ազգային հավաքականը երկրորդ անընդմեջ հաղթանակը տարավ:
Մեր թիմը 82:69 հաշվով առավելության հասավ Շվեդիայի հավաքականի նկատմամբ:
Առաջին քառորդն ավարտվեց շվեդների առավելությամբ` 23:21, սակայն մեծ ընդմիջումից առաջ հայ բասկետբոլիստները կարողացան առաջ անցնել հաշվի մեջ` 43:42:
Երրորդ քառորդում շվեդները շրջանցեցին երեք միավորի առավելությամբ` 55:58: Վերջին քառորդում գրանցվեց 82:69 հաշիվը:
Վաստակած 23 միավորով հանդիպման լավագույն բասկետբոլիստ ճանաչվեց Հայաստանի հավաքականի խաղացող Ռայան Բոթրայթը:
Այս հաղթանակից հետ Հայաստանի ազգային հավաքականը միանձնյա գլխավորում է A խմբի մրցաշարային աղյուսակը: Ընտրական հաջորդ հանդիպումը մեր թիմը կանցկացնի օգոստոսի 9-ին՝ արտագնա խաղում մրցելով Բոսնիա և Հերցոգովինայի հավաքականի հետ:

ЧМ: Национальная сборная Армении по баскетболу отпраздновала вторую победу подряд
Национальная сборная Армении по баскетболу одержала вторую победу подряд в отборочном раунде чемпионата мира 2019 года.
Наша команда со счетом 82:69 взяла верх над сборной Швеции.
Первая четверть завершилась с преимуществом шведов 23:21, однако перед большим перерывом армянские баскетболисты смогли выйти вперед - 43:42.
В третьей четверти шведы вышли вперед со счетом 58:55. В последней четверти был зафиксирован окончательный счет - 82:69 в пользу сборной Армении.
Лучшим баскетболистои встречи с 23 набранными очками был признан игрок сборной Армении Райан Ботрайт.
После этой победы национальная сборная Армении единолично возглавляет турнирную таблицу группы "А". Следующую отборочную встречу наша команда проведет 9 августа на выезде против сборной Боснии и Герцеговины.