Օգոստոսի վերջին Ֆրանսիայի Ստրասբուրգ քաղաքում անցկացվել է սեղանի թենիսի կրտսեր պատանիների (Մ 12) Եվրոպայի առաջնությունը: Մրցաշարին Հայաստանը ներկայացրել են Նարեկ Ստեփանյանը եւ Ռուբեն Գալոյանը:
Պատանի թենիսիստները չեն կարողացել հաղթահարել խմբային արգելքը եւ անցնել փլեյ-օֆֆ:
ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում Հայաստանի սեղանի թենիսի ֆեդերացիայի նախագահ Ֆելիքս Սարգսյանը հայտնեց, որ ֆեդերացիան այս տարի նախատեսում է մինչեւ 14 տարեկան մի քանի տղա եւ աղջիկ ուղարկել Սանկտ Պետերբուրգ՝ մասնակցելու ավանդական միջազգային մրցաշարին:
«Արդեն երկու տարի է հանդես ենք գալիս այդ մրցաշարում: Այս տարի ամեն ինչ ֆինանսից է կախված: Իսկ սեպտեմբերին կամ հոկտեմբերին (հստակ ժամկետները դեռ հատնի չեն) Երեւանում կանցկացնենք մեծահասակների Հայաստանի թիմային առաջնություն»,- ասաց Ֆելիքս Սարգսյանը:

В конце августа во французском Страсбурге прошел чемпионат Европы по настольному теннису среди мини-кадетов (до 12 лет). Армению на турнире представили Нарек Степанян и Рубен Галоян.
Юные теннисисты не смогли преодолеть групповой барьер и выйти в плей-офф.
В беседе с пресс-службой НОКА президент Федерации настольного тенниса Армении Феликс Саркисян сообщил, что в этом году федерация планирует отправить несколько мальчиков и девочек в возрасте до 14 лет на традиционный международный турнир в Санкт-Петербург.
"Мы уже два года выступаем на этом турнире, в этом году все будет зависеть от финансов. А в сентябре или октябре (точные сроки пока не известны) проведем в Ереване взрослый командный чемпионат Армении", - сказал Феликс Саркисян.