Բռնցքամարտ Մ 18. Հայաստանի հավաքականը հանդես կգա Եվրոպայի առաջնությունում
Հոկտեմբերի 20-ից 29-ն Անթալիայում կընթանա բռնցքամարտի մինչեւ 18 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությունը: Հայաստանի հավաքականն ավագ մարզիչ Դերենիկ Ոսկանյանի գլխավորությամբ մրցաշարի նախապատրաստական շրջանակներում երկու ուսումնամարզական հավաք է անցկացրել:
«Սեպտեմբերի վերջից հոկտեմբերի սկիզբը մարզվել ենք Ծաղկաձորում, իսկ հոկտեմբերի 6-ից 16-ը՝  հավաք անցկացրել Օլիմպավանում, որտեղ ստեղծված են բոլոր պայմանները լիարժեք մարզվելու համար: Վերջին երկու օրերին մարզվել ենք «Դինամոյում», իսկ հոկտեմբերի 19-ին կմեկնենք Թուրքիա»,-ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում հայտնեց Դերենիկ Ոսկանյանը:
Մեր թիմի կազմում են. Էրիկ Թոխյան (49 կգ), Արթուր Բազեյան (52 կգ), Ժիրայր Սարգսյան (56 կգ), Արմեն Մաշակալյան (60 կգ), Բենիկ Նիկողոսյան (64 կգ), Տոնի Գալստյան (69 կգ), Գոռ Ներսիսյան (75 կգ), Մանուկ Խաչատրյան (91 կգ), Արման Մնացականյան (91+ կգ):

Бокс U-18: Сборная Армении выступит на чемпионате Европы
С 20 по 29 октября в Анталье пройдет чемпионат Европы по боксу среди молодежи (до 18 лет). Сборная Армении под руководством старшего тренера Дереника Восканяна в рамках подготовки к турниру провела два учебно-тренировочных сбора.
"В конце сентября – начале октября мы тренировались в Цахкадзоре, а с 6 по 16 октября провели сбор в Олимпаване, где созданы все условия для полноценной подготовки. Последние два дня тренировались в "Динамо", а 19 октября отправимся в Турцию", - сообщил в беседе с пресс-службой НОКА Дереник Восканян.
В состав нашей команды вошли Эрик Тохян (49 кг), Артур Базеян (52 кг), Жирайр Саргсян (56 кг) Армен Машакалян (60 кг), Беник Никогосян (64 кг), Тони Галстян (69 кг), Гор Нерсисян (75 кг), Манук Хачатрян (91 кг), Арман Мнацаканян (91+кг).