Հայաստանի ձյուդոյի ֆեդերացիան նոր գլխավոր քարտուղար ունի
Այսօր կայացած ֆեդերացիայի ընդլայնված նիստում Դավիթ Խիթարյանն իր դիմումի համաձայն ազատվեց գլխավոր քարտուղարի պարտականություններից: Որոշվեց, որ այդ պաշտոնում կղեկավարի Թաթուլ Հովհաննիսյանը:
Մեկ այլ որոշմամբ պատանիների հավաքականի ավագ մարզիչ Հակոբ Առաքելյանն ազատվեց պաշտոնից: Պատանեկան եւ երիտասարդական հավաքականները միաժամանակ կգլխավորի Հովհաննես Դավթյանը:
Նիստում խոսվեց նաեւ այն մարզիկների նկատմամբ պատժամիջոցներ կիրառելու մասին, որոնք ձյուդոյի աշխարհի ու եվրոպայի առաջնության, միջազգային մրցաշարերին ընդառաջ կամ այդ ընթացքում մասնակցում են այլ մարզաձեւերի առաջնություններին.
«Հավաքականի առաջին համարները, լինելով գլխավոր թիմի ճամբարում՝ ուսումնամարզական հավաքում, մեր գլխավոր ստուգատեսերից ժամանակ կամ դրանից օրեր առաջ չպետք է մասնակցեն այլ մարզաձեւերի առաջնություններին: Այլ հարց է, որ նրանք ազատ ժամանակահատված ունենան, այդ մասին տեղեկացնեն մեզ եւ ստանան ֆեդերացիայի համաձայնությունը»,- ասաց Թաթուլ Հովհաննիսյանը:
Նիստում քննարկվեցին նաեւ կարգապահական հարցերը, մրցավարական խնդիրները եւ այդ բացերը լրացնելու միջոցները եւ ուղիները:

На состоявшемся сегодня расширенном заседании Федерации дзюдо Армении Давид Хитарян согласно своему заявлению был освобожден от обязанностей генерального секретаря. Решено, что этот пост займет Татул Оганесян.
Еще одним решением старший тренер юношеской сборной Акоп Аракелян освобожден о занимаемой должности. Юношескую и молодежные сборные одновременно возглавит Оганес Давтян.
На заседании также говорилось о применении санкций к тем спортсменам, которые перед чемпионатами мира, Европы и международными соревнованиями по дзюдо, или во время их, участвуют в первенствах по другим видам спорта.
"Первые номера сборной, будучи в расположении главной команды, на учебно-тренировочных сборах, до или во время наших главных соревнований, не должны участвовать в первенствах по другим видам спорта. Другой вопрос, если у них есть свободный период, нас предупредят об этом, и федерация даст свое согласие", - сказал Татул Оганесян.
На заседании также обсуждались дисциплинарные меры, судейские проблемы, пути и средства устранения пробелов в этих вопросах.
По предложению ветеранов, решено провести мемориальный турнир памяти чемпиона СССР Арутюняна Арутюняна.