Բռնցքամարտի Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Դավիթ Թորոսյանը գոհ չէ Հայաստանի առաջնության արդյունքներից։ Մարզչի կարծիքով՝ բռնցքամարտի մակարդակը բավականին իջել է.
«Նոր պոտենցիալով մարզիկներ չեմ տեսնում։ Սա բարդացնում է նաեւ հավաքականի աշխատանքը։ Տխրում եմ այս պատկերից։ Ամբողջ ծանրությունն իմ ուսերին է մնում որպես ազգային թիմի մարզիչ, չնայած ես չեմ տրտնջում։ Ցավալի է, բայց խոսքը միայն մեծահասակների մասին չէ։ Աճող սերնդի վիճակը սարսափելի է։ Ակնկալիքներ բացարձակ չունենք, հավաքականի տղաներին փոխարինողներ չկան»,- ասաց մարզիչը։
Ազգային թիմի տղաներից առաջնությանը մասնակցել են միայն մի քանիսը։ Թորոսյանը նշեց, որ նրանք իրենց հավասարը չունեն.
«Մրցակցություն չկա։ Հավաքականների տղաներն իրենց վարպետությամբ միանգամից տարբերվում են»,- ասաց մարզիչը։ Դավիթ Թորոսյանի խոսքով, ստեղծված իրավիճակի պատճառներն ավելի խորքային են, որտեղ իրենց մեղքն ունեն մարզիչները։

Главный тренер национальной сборной Армении по боксу Давид Торосян недоволен результатами чемпионата Армении. По мнению тренера, уровень бокса значительно упал
"Не вижу спортсменов с новым потенциалом. Это усложняет также работу сборной. Увиденное огорчает. Вся нагрузка остается на моих плечах, как главного тренера сборной, хотя я и не ропщу. Обидно, но речь идет не только о взрослых. Ситуация с подрастающим поколением ужасна. Нет абсолютно никаких ожиданий, ребят в сборной некому заменить", - сказал наставник.
Из членов национальной сборной в чемпионате выступили лишь несколько человек. Торосян отметил, что им нет равных.
"Конкуренция отсутствует. Члены сборной резко отличаются в плане мастерства от остальных", - сказал тренер. По словам Давида Торосяна, причины создавшейся ситуации глубоки, и в этом есть вина тренеров.