Թաեքվոնդոյիստները հանդես կգան Եվրոպայի առաջնությունում
Դեկտեմբերի 7-ից 9-ը Սոֆիայում կանցկացվի թաեքվոնդոյի Եվրոպայի առաջնությունը օլիմպիական քաշային կարգերում: Առաջնությունում Հայաստանը կներկայացնի չորս մարզիկ:
Ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գեւորգ Դանիելյանի ղեկավարությամբ Բուլղարիայի մայրաքաղաքում հանդես կգան Գարեգին Մախմուրյանը (58 կգ), Սերգեյ Ավանեսովը, Սերգեյ Վարդազարյանը (երկուսն էլ՝ 68 կգ) եւ Արսեն Գրիգորյանը (87):
Հայաստանի հավաքականը մրցավայր կմեկնի դեկտեմբերի 5-ին: Նախատեսվում էր մրցաշարն անցկացնել հոկտեմբերի վերջին Մինսկում, բայց ավելի ուշ Թաեքվոնդոյի եվրոպական ֆեդերացիան (WTE) մրցաշարը Սոֆիա տեղափոխելու որոշում է կայացրել: Կազմակերպության պաշտոնական կայքում որոշումը հիմնավորված է «չնախատեսված հանգամանքներով»:
Սոֆիայում զուգահեռաբար կանցկացվի պարաթաեքվոնդոյի Եվրոպայի բաց առաջնությունը (սահմանափակ ֆիզիկական հնարավորություններով մարզիկների միջեւ), որտեղ Հայաստանը մասնակից չունի:

С 7 по 9 декабря в Софии пройдет чемпионат Европы по тхэквондо в олимпийских весовых категориях. На первенстве континента Армению представят четыре спортсмена.
Под руководством главного тренера национальной сборной Геворга Даниеляна в столице Болгарии выступят Гарегин Махмурян (58 кг), Сергей Аванесов, Сергей Вардазарян (оба – 68 кг) и Арсен Григорян (87 кг).
Сборная Армении отправится на соревнования 5 декабря. Ранее турнир планировалось провести в конце октября в Минске, но затем Европейская федерация тхэквондо (WTE) приняла решение перенести первенство в Софию. Причиной на официальном сайте организации были указаны "непредвиденные обстоятельства".
Параллельно в Софии пройдет открытый чемпионат Европы по паратхэквондо (среди спортсменов с инвалидностью), где Армения не имеет участников.