ՖԻԲԱ-ն հրապարակել է ազգային հավաքականների դասակարգման նոր աղյուսակը: Հայաստանի հավաքականն առաջադիմել է վեց հորիզոնականով եւ զբաղեցնում է 89-րդ հորիզոնականը:
Նախորդ ամիս մեր ընտրանին երկու հանդիպում անցկացրեց Եվրոպայի 2021 թվականի առաջնության նախընտրական փուլի շրջանակներում։ Նիկշա Բավցեւիչի սաներն առաջին խաղում 80:63 հաշվով հաղթել էին Ալբանիային, իսկ երկրորդում՝ 71:78 հաշվով զիջել Դանիային:
Վարկանիշային աղյուսակը գլխավորում է ԱՄՆ-ը։ Երկրորդ ու երրորդ տեղերը, համապատասխանաբար, զբաղեցնում են Իսպանիան եւ Սերբիան։ ԵԱ-2021-ի նախընտրական փուլում մեր ընտրանու մրցակիցներ ալբանացիներն 81-րդ են, իսկ դանիացիները՝ 71-րդը:

ФИБА: Сборная Армении поднялась на 6 мест
ФИБА опубликовала новую рейтинговую таблицу национальных сборных. Сборная Армении поднялась на шесть позиций и занимает 89-е место.
В прошлом месяце наша сборная провела две встречи в рамках предварительного этапа чемпионата Европы 2021 года. Подопечные Никши Бавцевича в первом матче со счетом 80:63  победили Албанию, а во втором со счетом 71:78 уступили Дании.
Рейтинговую таблицу возглавляет США. Второе и третье место занимают, соответственно, Испания и Сербия. Соперники нашей сборной по предварительному этапу ЧЕ-2021 занимают следующие места: Албания - 81-е, Дания - 71-е.