Ձմեռային օլիմպիական խաղերը լուսաբանող լրատվամիջոցները գրում են, թե Փհենչհանում Խաղերի մեկնարկի նախաշեմին ինչ-որ վիրուս է տարածվել եւ Խաղերի կազմկոմիտեն երեկվա դրությամբ հաստատել է Փհենչհանում վիրուսով վարակված մարդկանց 32 դեպք:
Ձմեռային օլիմպիական խաղերում Հայաստանի պատվիրակության ղեկավար Գագիկ Բոլշիկյանը ՀԱՕԿ լրատվականի հետ զրույցում ասաց.
«Մեր պատվիրակության բոլոր անդամները առողջ են: Ինչ-որ հարուցչի մասին մենք էլ ենք լսել: Խոսակցություններ կան, թե կամավորներից մի քանիսի մոտ ինչ-որ բան են հայտնաբերել եւ անմիջապես նրանց բնակության բազայում կարանտին է հայտարարվել, որպեսզի օլիմպիական ավանում ապրող մարզիկների հետ անմիջական շփում չլինի: Մեր մարզիկների մոտ ամեն բան կարգին է»:

Гагик Большикян: У наших спортсменов в Олимпийской деревне все нормально.
Освещающие зимние Олимпийские игры СМИ пишут, что на пороге старта Игр в Пхёнчхане распространился какой-то вирус, и оргкомитет Игр по состоянию на вчерашний день зафиксировал 32 случая заболевания новым вирусом.
Руководитель делегации Армении на зимних Олимпийских играх Гагик Большикян в беседе с пресс-службой НОКА сказал:
"Все члены нашей делегации здоровы. Мы тоже слышали о какой-то инфекции. Есть разговоры, что у нескольких волонтеров что-то обнаружили, и на базе их проживания сразу был объявлен карантин, чтобы у них не было непосредственного общения со спортсменами из Олимпийской деревни".