Տիգրան Կիրակոսյանը՝ սամբոյի աշխարհի առաջնության արծաթե մեդալակիր
Մարոկկոյի Կասաբլանկա քաղաքում ընթացող սամբոյի աշխարհի առաջնությունում հայ մարզիկներից Տիգրան Կիրակոսյանը նվաճել է արծաթե, իսկ Էռնեստ Հայրապետյանը՝ բրոնզե մեդալ:
Մրցումների առաջին օրը բրոնզե մեդալ նվաճեց 57 կգ քաշային կարգում հանդես եկող զինծառայող-մարզիկ, ստեփանակերտցի Էռնեստ Հայրապետյանը: Իսկ 52 կգ քաշային, սամբոյի և ձյուդոյի օլիմպիական մանկապատանեկան մարզադպրոցի սան, վանաձորցի Տիգրան Կիրակոսյանը գերազանց հաղթանակներ տանելով հասավ եզրափակիչ: Մինչև վերջին րոպեն հաղթում էր 2 միավորով, ապա պահումով կորցրեց 4 միավոր, բայց վերջին վայրկյանին կարողացավ գցում կատարել, որը սակայն, մրցավարները չհաշվեցին:

Тигран Киракосян – серебряный медалист чемпионата мира по самбо
На проходящем в марокканском городе Касабланке чемпионате мира по самбо представляющие Армению спортсмены завоевали медали, Тигран Киракосян – серебряную, а Эрнест Айрапетян – бронзовую.
В первый день соревнований бронзовую медаль завоевал военослужащий–спортсмен, степанакертец Эрнест Айрапетян, выступающий в весовой категории 57 кг. А воспитанник детско–юношеской школы олимпийского резерва по самбо и дзюдо, ванадзорец Тигран Киракосян, выступающий в весовой категории 52 кг, дошел до финала, одержав блестящие победы. До последней минуты он был впереди на 2 очка, затем на удержании потерял 4 очка, но смог совершить бросок на последней секунде, который однако на засчитали судьи. Поединок завершился со счетом 2:4 в пользу казахстанстанского спортсмена, а Тигран Киракосян удостоился серебряной медали.