Մեկնարկեց գնդակային հրաձգության Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը
Այսօր Երեւանում մեկնարկեց գնդակային հրաձգության Հայաստանի մեծահասակների առաջնությունը: Մասնակցում են շուրջ 80 հրաձիգներ Երեւանի, Վանաձորի, Գյումրու մարզադպրոցներից:
Բացման արարողությանը մարզիկներին ողջունեց Հայաստանի հրաձգության ֆեդերացիայի նախագահ Արթուր Հովհաննիսյանը.
«Ցանկանում եմ, որ բոլորդ բարձր արդյունքների հասնեք: Միայն սպորտային մեծ նվաճումներով դուք կարող եք ստեղծել ձեր ապագան: Յուրաքանչյուր լավ արդյունք գնահատվում է: Բոլորիդ ցանկանում եմ հաջող մեկնարկ»,- ասաց ֆեդերացիայի նախագահը:
Վաղը՝ մրցումային առաջին օրը, հրաձիգները կմրցեն օդամղիչ հրացան, վազող թիրախ՝ նորմալ վազք վարժություններում:

Сегодня в Ереване стартовал взрослый чемпионат Армении по пулевой стрельбе. Участвую около 80 стрелков из спортшкол Еревана, Гюмри и Ванадзора.
На церемонии открытия спортсменов приветствовал президент Федерации стрельбы Армении Артур Оганесян.
"Желаю, чтобы все вы достигли высоких результатов. Только большими серьезными достижениями вы сможете создать ваше будущее. Каждый хороший результат оценивается. Желаю всем успешных стартов", - сказал президент федерации.
Завтра, в первый день соревнований, стрелки будут состязаться в стрельбе из пневматической винтовки и по бегущей мишени (нормальный бег).