ԵԱ. Սամբոյի Հայաստանի հավաքականի կազմը
Իսպանիայի Խիխոն քաղաքում մայիսի 16-22-ը կանցկացվի սամբոյի Եվրոպայի առաջնությունը, որտեղ Հայաստանը կունենա 19 ներկայացուցիչ:
Մարզական սամբոյի մրցաշարում մեդալների համար կպայքարեն Տիգրան Կիրակոսյանը (52 կգ), Գրիգոր Մխիթարյանը (57 կգ), Մաքսիմ Մանուկյանը (62 կգ), Ռաֆիկ Մանուկյանը (68 կգ), Ռոբերտ Գաբրելյանը (74 կգ), Վահագն Չալյանը (82 կգ), Էդիկ Պետրոսյանը (90 կգ) եւ Արման Ավանեսյանը (100կգ):
Մարտական սամբոյի մրցաշարում հանդես կգան Ջոն Բալայանը (52 կգ), Պողոս Բադալյանը (57 կգ), Արման Նիազյանը (62 կգ), Վաչիկ Վարդանյանը (68 կգ), Մավրիկ Նասիբյանը (74 կգ), Դավիթ Պետրոսյանը (82 կգ) եւ Ավետիք Պողոսյանը (90 կգ): Կանանց պայքարում հանդես կգան Ասյա Լալազարյանը (48 կգ), Սոսե Բալասանյանը (52 կգ), Լիլիթ Պողոսյանը (60 կգ) եւ Գայանե Պետիկյանը (64 կգ):
Հայաստանի պատվիրակությունը մրցավայր է մեկնել մայիսի 15-ին: Իսպանիա են մեկնել նաեւ մարզիչներ Էռնեստ Միրզոյանը, Հայկ Ավետիսյանը եւ Վովիկ Խոջայանը: Պատվիրակության ղեկավարն է Հայաստանի սամբոյի ֆեդերացիայի նախագահ Միքայել Հայրապետյանը:

From May 16-22 Spanish Gijon will host the European Sambo Championships where Armenia will have 19 representatives.
Armenia’s representatives in the sports sambo will be Tigran Kirakosyan (52 kg), Grigor Mkhitaryan (57 kg), Maksim Manukyan (62 kg), Rafik Manukyan (68 kg), Robert Gabrelyan (74 կգ), Vahagn Chalyan (82 kg), Edik Petrosyan (90 kg) and Arman Avanesyan (100 kg).
In the combat sambo our representatives will be John Balayan (52 kg), Poghos Badalyan (57 kg), Arman Niazyan (62 kg),Vachik Vardanyan (68 kg), Mavrik Nasibyan (74 kg), David Petrosyan (82 kg) and Avetik Poghosyan (90 kg). Asya Lalazaryan (48 kg), Sose Balasanyan (52 kg), Lilith Poghosyan (60 kg) and Gayane Petikyan (64 kg) will perform in the women’s competition.
The Armenian delegation has left for Spain on May 15. Coaches Ernest Mirzoyan, Hayk Avetisyan and Vovik Khojayan have joined them too. The delegation is led by president of the Sambo Federation of Armenia Mikael Hayrapetyan.