Մինսկ-2019. Վաճառվել է ավելի քան 130 հազար տոմս
Խաղերի կազմկոմիտեի տվյալներով՝ Մինսկ-2019-ի բացման եւ փակման հանդիսավոր արարողությունների, ինչպես նաեւ Եվրոպական խաղերի համար վաճառվել է ավելի քան 130 հազար տոմս, ընդ որում՝ դրանց 15 տոկոսը ձեռք են բերել օտարերկրացի երկրպագուները, որոնցից ամենաակտիվը ռուսաստանցիներն են:
Խաղերը կհեռարձակվեն աշխարհի 160 երկրներում, իսկ լսարանը կկազմի ավելի քան 500 միլիոն հեռուստադիտող:
Նախատեսվում է «Օլիմպիական ալիք»-ի հետ համաձայնագրի ստորագրում, ինչն ամբողջ աշխարհի մարզասերներին թույլ կտա հետեւել մարզիկների ելույթներին:
Մեծ հետաքրքրություն են վայելում հատկապես սամբոյի մրցումները: Բոլոր տոմսերը վաճառված են: Գորգում տեղի ունեցող իրադարձություններին կհետեւեն այդ մարզաձեւի 3311 սիրահարներ։

Minsk 2019: More than 130.000 tickets sold
According to the European Games Organising Committee more than 130.000 tickets of the opening and closing ceremonies as well as the European Games have been sold, the 15 percent of which have been obtained by the foreign fans and the most active buyers were Russians.
The Games will be broadcast in 160 countries of the world and will be followed by more than 500 million viewers.
It is expected that an agreement with the Olympic Channel will be signed which will allow fans all over the world to watch the athletes’ performances.
Especially, the sambo competition enjoys the most popularity. All tickets of the sambo competition have been sold and 3311 fans of the sport are going to attend it.