Պեկին-2022-ը՝ ընդդեմ կլիմայական փոփոխությունների
Բացի այն ,որ նրանք որոշել են օգտագրոծել «կանաչ» էլեկտրաէներգիա, նաև պայքար են մղում ածխաթթու գազի արտանետման դեմ:
Ձմեռյաին Օլիմպիական խաղերի ժամանակ Պեկինի սառցադաշտերի սառեցումը կկատարվի նոր համակարգերի միջոցով, որը շրջակա միջավայրին վնաս չի հասցնի:
«Այս նախաձեռնության նպատակն է կլիմայի փոփոխության խնդրի լուծումը՝ ինչպես Չինաստանում, այնպես էլ ողջ աշխարհում »,- ասել է ՄՕԿ-ի ներկայացուցիչ Խուան Անտոնիո Սամարանչը:
Ավելի վաղ Պեկին-2022-ի կազմոկիտեն միացել էր ՄԱԿ-ի՝ «Սպորտը հանուն կլիմայի» ծրագրին, որին աջակցել էին նաև Տոկիո-2020-ը և Փարիզ-2024-ը:
ՄՕԿ-ը ակտիվորեն քարոզում է համաշխարհային սպորտային հանրությանը պայքարել կլիմայի փոփոխությունների դեմ:

Beijing 2022 against climate changes
Besides the fact that they have decided to use “green” electricity they also struggle against carbon dioxide emissions.
During the Winter Olympic Games the ice rinks will be frozen through new systems not to harm the environment.
“The goal of this initiative is to solve the problem with climate changes both in China and the whole world,” IOC representative Juan Antonio Samaranch said.
Earlier the Beijing 2022 Organising Committee had joined UN’s “Sports for Climate” program which has been supported also by Tokyo 2020 and Paris 2024.