Պեկին-2022-ը՝ ընդդեմ կլիմայական փոփոխությունների
Բացի այն ,որ նրանք որոշել են օգտագրոծել «կանաչ» էլեկտրաէներգիա, նաև պայքար են մղում ածխաթթու գազի արտանետման դեմ:
Ձմեռյաին Օլիմպիական խաղերի ժամանակ Պեկինի սառցադաշտերի սառեցումը կկատարվի նոր համակարգերի միջոցով, որը շրջակա միջավայրին վնաս չի հասցնի:
«Այս նախաձեռնության նպատակն է կլիմայի փոփոխության խնդրի լուծումը՝ ինչպես Չինաստանում, այնպես էլ ողջ աշխարհում »,- ասել է ՄՕԿ-ի ներկայացուցիչ Խուան Անտոնիո Սամարանչը:
Ավելի վաղ Պեկին-2022-ի կազմոկիտեն միացել էր ՄԱԿ-ի՝ «Սպորտը հանուն կլիմայի» ծրագրին, որին աջակցել էին նաև Տոկիո-2020-ը և Փարիզ-2024-ը:
ՄՕԿ-ը ակտիվորեն քարոզում է համաշխարհային սպորտային հանրությանը պայքարել կլիմայի փոփոխությունների դեմ:

Пекин-2022 - против изменений климата
Помимо того, что они решили использовать «зеленое» электричество, они также борются с выбросами углекислого газа.
Во время зимних Олимпийских игр замораживание катков будет осуществляться с помощью новых систем, которые не нанесут вреда окружающей среде.
«Целью этой инициативы является решение проблемы изменения климата как в Китае, так и во всем мире», - сказал представитель МОК Хуан Антонио Самаранч.
Ранее оргкомитет Пекин-2022 присоединился к проекту ООН «Спорт в поддержку климата», который также поддержали Токио-2020 и Париж-2024.